Selman’ı deşifre eden FETÖ’cü örgütte kriz yarattı! O isim örgütün hedefinde…

Ahmet Altan'ın tahliye sonrası yazdığı ilk yazıda, hikayesini anlattığı 'Selman'ın Fetullah Gülen'in yeğeni olduğunu açık eden FETÖ'nün önemli ismi, örgütün hedefi oldu. Ali Yurtsever'e örgüt elemanlarından çok sert tepkiler gelmeye devam ediyor.

Selman’ı deşifre eden FETÖ’cü örgütte kriz yarattı! O isim örgütün hedefinde…

FETÖ’ye yardım suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde tahliye edilen, Taraf gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, cezaevinden çıktıktan sonra yazdığı ilk yazı tartışmaya neden olmuştu.

Altan, K24’te yayınlanan “Kağıttan flüt” başlıklı yazısında “Selman” isimli cezaevi arkadaşından bahsediyordu. Altan, suçsuz olduğunu savunduğu Selman’ın kağıttan flüt hikayesini anlatıyordu. Yazı yayınlandığında Selman karakterine çok dikkat edilmemişti. Ta ki FETÖ’nün ABD’de firari olarak yaşayan elemanlarından Ali Yurtsever’in mesajına kadar…

Sosyal medya hesabından Ahmet Altan’ın yazısını paylaşan FETÖ organizasyonu Rumi Forum’un Başkanı Yurtsever, Altan’ın kast ettiği kişinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen olduğunu yazdı. Bazı FETÖ siteleri de bu yönde haberler yaptı. Ancak kısa süre sonra hepsi kaldırıldı.

Mesaj üzerine FETÖ’cü Önder Aytaç, Ali Yurtsever’e tepki göstererek, “Ali Hocam bu kadar büyük hatayı ancak bu konuda fahiş hata eğitimi almakla yapabilirsin. Ne gerek var soyadına Allah aşkına. 2 yıl aynı hücrede birlikte kalan Ahmet Altan bilmiyor mu soyadını Selman Bey’in? O yazmamış da sen yazıyorsun yuh artık ya” diye yazdı. Aytaç’ın yanı sıra çok sayıda FETÖ’cü Yurtsever’e sosyal medyada tepki gösterdi.

DUMANLI’DAN ÇOK SERT VİDEO

Son tepki FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’dan geldi. Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Dumanlı şu ifadeleri kullandı:

“Safderun, konuştuğu lafın nereye gittiğini bilmeyen, yazarın kapalı bıraktığı bir konuyu açarak lüzumsuzluk yapan, gereksizlik yapan, ağzından çıkanı kulağı duymayan, bir sonraki aşamaları hesap edemeyen safderun insanlar görüyorum. Onlara sormak istiyorum, ya bir yazarın bir şeyi söylememesinin bir hikmeti sebebi yok mudur? Sen herkesten akıllı mısın? Senin üstüne vazife midir? Yazının tarihte nasıl bir yer alacağını bilmeyen ve maalesef ulu orta konuşmayı seven bir kısım insanlar var.”

Ali Yurtsever, eleştirilere açık yanıt vermekten kaçınırken, Ahmet Altan’ın yeniden tutuklanmasına tepki mesajlarını sürdürdü..