Ahmet Davutoğlu ekibi darbe toplantısı yaptı iddiası

Gazeteci Süleyman Özışık katıldığı bir televizyon programında Davutoğlu’nun ekibi tarafından darbe toplantısı yapıldığını iddia etti.

Ahmet Davutoğlu ekibi darbe toplantısı yaptı iddiası

Gazeteci Süleyman Özışık, katıldığı bir canlı yayın programında Ahmet Davutoğlu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özışık, Davutoğlu’nun başbakanlık döneminde kendisini bir toplantıya davet ettiğini söyleyerek, “Bunu katıldığım bütün televizyon programlarında söyledim. Yazılarımda da yazdım. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde, Ahmet Bey’in ekibi tarafından İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştirilen bir toplantıya çağırıldım. ‘Reis dönemi bitiyor, hoca dönemi başlıyor. Bizimle misin değil misin?’ diye sordular” ifadelerini kullandı.

“Sizin amacınız nedir” diye sorduğunu dile getiren Özışık, “Cumhurbaşkanı’nın yakınındaki bütün yazar takımını lağvedeceğiz, itibarsızlaştıracağız” dediklerini iddia etti.

Özışık şöyle devam etti:

Bu toplantılara katılanların tamamı da şuanda belli başlı farklı gazeteler kurdular ve Cumhurbaşkanı’na saydırıyorlar. Pelikan diyenlere bakın. Kim olduklarını anlarsınız. Bu toplantıdan sonra ben kendilerine siz aklınızı yitirmişsiniz dedim. Bundan 3 yıl önce Habertürk’te söylediğimde Davutoğlu ekibi ‘yalan söylüyor, dava açacağız’ diye yalanladılar. Ama dava açan olmadı.

Süleyman Özışık’ın bu açıklamaları sonrası akıllara Davutoğlu’nun toplantısı sonrası kurulan Karar gazetesi geldi. Söz konusu gazete yayın hayatına başladığı günden bu yana Davutoğlu lehine yaptığı haberlerle dikkat çekmişti.