Ahmet Yavuz, Özdemir Bayraktar’ın kumpas yıllarındaki mücadelesini anlattı

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, hayatını kaybeden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar’ı Veryansın Tv’ye anlattı. Yavuz, ‘milli sanayinin öncü ismi’ olarak tanımladığı Bayraktar’ın FETÖ kumpasları döneminde verdiği mücadelenin kendisinde ‘büyük bir iz’ bıraktığını vurguladı.

Ahmet Yavuz, Özdemir Bayraktar’ın kumpas yıllarındaki mücadelesini anlattı
Ahmet Yavuz, Özdemir Bayraktar’ın kumpas yıllarındaki mücadelesini anlattı

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü, Selçuk ve Haluk Bayraktar'ın babası, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar yaşamını yitirdi.

Acı haberi Haluk Bayraktar duyururken, emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz yakın dostu Özdemir’in vefatıyla ilgili Veryansın Tv’ye özel açıklamalar yaptı.

GERÇEK BİR VATANSEVER

Çok değer verdiğim bir dostumu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisi dürüst, açık fikirli, namuslu bir insandı. Vatanseverdi, hiçbir haksızlığa izin vermeyen bir yapısı vardı. Çok vefalıydı. Çok sevip, sayardım kendisini. Uzun telefon görüşmelerimiz olurdu. Geçen yılın sonuna doğru ziyaretine gitmiştim. En son sağlık durumunu görüşmek için aradığımda maalesef görüşecek durumda değildi. O da ayrı bir üzüntü oldu benim için.“ ifadelerini kullanan Yavuz, Bayraktar’ın milli sanayinin sembol ismi olduğunu vurguladı:

MİLLİ SANAYİNİN SEMBOL İSMİ

Özdemir Bayraktar milli sanayinin sembol isimlerinden birisidir. Benim gözümde 2000’lerin Nuri Killigili’dir. Hem terörle mücadeleye, hem Türkiye’nin milli sanayisine hem de yeni bir alan olan İHA, SİHA’lar konusuna yeni bir boyut getirmiştir.“

Yavuz, Bayraktar’ın FETÖ’nün tertiplediği kumpas davalarında net bir tavır aldığını anlattı.

Yavuz’a göre, duruşmalara gelen cezaevinde kendisini ziyaret eden Bayraktar kumpasların ABD planı olduğunu vurguluyordu.

Veryansın Tv yazarı Yavuz şöyle konuştu:

‘BENDE BÜYÜK BİR İZ BIRAKTI’

O dönemde tam bir milli tutum takınmıştır. Gerçek bir vatansever gibi… Duruşmalara geldi, ziyaret etti ve biz tahliye olduğumuzda da cezaevi kapısında karşıladı.

Hapishaneden çıktığım gün onu karşımda görmek bende büyük bir iz bırakmıştır. Unutamayacağım anılardan biridir.

ABD PLANINA İŞARET ETMİŞTİ

O dönemdeki bütün davaları kumpas olarak görüyordu. Kumpasları Amerika’nın ülkenin milli unsurlarını tasfiyesinin bir parçası olarak değerlendiriyordu. Bu konuda çok net olan insanlardan birisiydi.

Allah rahmet eylesin, milletimiz değerli bir evladını kaybetti. Ailesine de başsağlığı diliyorum.“