Aile boyu FETÖ sanığı… ‘Vefa’ operasyonunda bir gözaltı daha

Kuleli Askeri Lisesi'nde, örgüt üyesi olmayan öğrenciler hakkında gerçeğe aykırı rapor veren ve eğitim hayatlarının bitmesine neden olan FETÖ mensubu doktorlara yönelik soruşturmada uzman doktor MG de gözaltına alındı. MG'nin iki kardeşinin de FETÖ sanığı olduğu öğrenildi.

Aile boyu FETÖ sanığı… ‘Vefa’ operasyonunda bir gözaltı daha

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişimi sonrası Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak Kara Harp Okulu Kuleli Yerleşkesi adıyla eğitim faaliyetini sürdüren Kuleli Askeri Lisesi’nde 2012-2013 eğitim yılında 44 öğrenci hakkında gerçeğe aykırı rapor tesis ettikleri gerekçesiyle FETÖ mensubu uzman doktorlar hakkında başlattığı soruşturma kapsamında KBB uzmanı bir doktor gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcısı Levent Bilgi’nin yürüttüğü soruşturma kapsamında, iki ay öncesine kadar Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalışmaya devam eden, iki ay önce de TSK’dan ayrılarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir eğitim ve araştırma hastanesinde Kulak Burun Boğazı uzmanı olarak çalışmaya başlayan M.G. isimli doktor, gözaltına alındı. Geçen ay düğmesine basılan operasyona “Vefa operasyonu” denmişti.

AİLE BOYU FETÖ SANIĞI

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, gözaltına alınan şüphelinin ağabeyi Ö.G’nin 1. sınıf emniyet müdürü iken OHAL KHK’sı ile rütbesi alındı ve 2 seneye yakın tutuklu kaldı. Astsubay olan küçük kardeşinin de yine FETÖ terör örgütü üyeliğinden dolayı TSK’dan ihraç edilip.devam eden soruşturmalarda tutuklandığı öğrenildi.

‘Çürük çetesi’ karargâhın kalbinden çıktı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bu yıl mart ayında 2012-2013 yıllarında Kuleli Askeri Lisesi’nde okuyan 44 öğrenci hakkında gerçeğe aykırı rapor düzenleyerek bu öğrencilerin Harp Okulu’na gidişlerini önleyen uzman doktorlar hakkında soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında geçtiğimiz ay 17 uzman doktor da gözaltı kararı alınmış, bunlardan 11’i gözaltına alınmış, 9’u da tutuklanmıştı.