Akit bu sefer MHP'yi hedef aldı

Akit gazetesinin skandalına RTÜK ceza kesti. Akit'in haberine göre RTÜK’ün MHP’li üyesi Arif Fırtına Akit TV’ye ceza verilmesini istedi.

Akit bu sefer MHP'yi hedef aldı
Akit bu sefer MHP'yi hedef aldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda devletin zirvesinin Anıtkabir ziyaretine ilişkin haberde kullanılan alt yazı ile ilgili Akit TV’ye de yaptırım uygulanmasına karar verdi.

Akit TV, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir yerine “Anırkabir” yazarak tepki çekmişti.

Yeni Akit gazetesi, Akit TV’ye verilen cezada MHP’ye yüklendi. Akit’in bugünkü haberinde “RTÜK’ün MHP’li üyesi Arif Fırtına’nın da Akit TV’ye ceza verilmesi için yoğun bir kulis faaliyeti yürüttüğü öğrenildi” ifadeleri yer aldı.

Akit’in MHP’yi hedef alan haberi şöyle:
“RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşçı, Akit TV yönetimi tarafından hiçbir kasıt olmadığı belirtilmesine ve canlı yayında ‘hatadan dolayı üzüntü duyulduğunun’ beyan edilmesine rağmen kurumumuza ceza verilmesi için her yolu denerken, RTÜK’ün MHP’li üyesi Arif Fırtına’nın da Akit TV’ye ceza verilmesi için yoğun bir kulis faaliyeti yürüttüğü öğrenildi.

Fırtına geçmişte, Amerikan sermayeli Fox’ta PKK’lı teröristlere rahmet dileyen Fatih Portakal’a ceza verilmesine şerh koymuş, A Haber’e verilen astronomik cezalarda da CHP ve HDP’lilerle aynı yönde hareket etmişti.”