AKP adayından kamera arkasındaki ‘DEM Parti’ sözlerine açıklama

Bir canlı yayın öncesi DEM Parti'nin aday çıkarmayacağı ilçelerle ilgili konuşması ortaya çıkan AKP Bala adayı Ahmet Buran, konuşmasının çarpıtıldığını söyledi.

featured

AKP Bala Belediye Başkan adayı Ahmet Buran’ın katıldığı bir televizyon yayınından kamera arkası görüntüler paylaşıldı.

KON TV canlı yayını öncesi program sunucusu ile konuşan Buran, DEM Parti’nin aday çıkarmayacağı ilçeleri kastederek “Yenimahalle, Polatlı, Bala’da… Bu konuya girelim mi?” diyen sunucuya, “Onlar sandığa gitmiyorlar. Serbest bıraktılar. Biz görüştük Bala’dakilerle bize verecekler” diye yanıt verdi.

DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Öztürk Türkdoğan, Ankara’nın Yenimahalle, Polatlı ve Bala ilçelerinde aday çıkarmayacaklarını ifade etmişti.

‘İRTİBATIMIZ VE GÖRÜŞMEMİZ OLMAMIŞTIR’

Buran, gündem olan açıklamasının ardından sosyal medya platformu X üzerinden yeni bir açıklama yayınladı. Sözlerinin yanlış yansıtıldığını ve kasıtlı olarak çarpıtıldığını söyleyen Buran şu ifadeleri kullandı:

“Yayın öncesi, Bala’da DEM Parti’ye oy veren vatandaşlarımızla yaptığım bir görüşme hakkında bilgi verdim. Kimseyi incitmemek adına konuya girmemek niyetinde olsam da Kürt vatandaşlarımızın da desteğiyle belediye başkanı seçilmiş bir kişi olarak hangi parti olursa olsun Kürt kardeşlerimizin Bala özelinde bizi desteklediklerini ve bize oy vereceklerini, büyükşehirde ise durumu bilemediğimi ihsas ettim. Bizim hiç bir şekilde kendilerinin de açıkladığı gibi DEM Parti ile en ufak bir irtibatımız ve görüşmemiz olmamıştır.

Ben Bala’mızda Türk Kürt kardeşliğinin en güzel örneklerini veren ve herkesin desteklediği bir belediyeyi temsil etmenin gururuyla şahsıma verilen oylara ve güvene teşekkür ediyor ve hiçbir fitnenin Kürt kardeşlerimizle aramıza girmesine müsaade etmeyeceğimi belirtmek istiyorum. Türk, Kürt kardeştir. Ayrım yapan hain ve kalleştir düsturuyla durmadan yola devam ediyoruz. Doğru bilgilendirme ve yanlış anlamaların düzeltilmesi adına bu açıklamayı yapma gereği duydum.”

AKP adayından kamera arkasındaki ‘DEM Parti’ sözlerine açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 20 Mart 2024, 21:59

    emekliler sizden sadaka ekonomisi istemiyor hakkını istiyor insanca demokratik ülkelerde hakkın hukukun olduğu ülkelerde emekliye nasıl muamele ediliyorsa aynı şekilde hakklarının ödenmesini istiyor sadakanız sizin olsun siz emekliyi düşük göremezsiniz pasifize edemezsiniz dilenci yerine koyamazsınız böyle bir hakkınız yok çıkın diyinki biz ekonomiyi batırdık para yok sizede sadaka kart veriyoruz diyen … yazıklar olsun size

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!