Akp bunları yaparken biz ne yaptık?

featured

Ahmet Yılmaz yazdı

Bunca feryat, figan nedir; sorun ne?

Devleti, milleti perişan ettiler.

Kim yaptı?

Akp yaptı.

Ne yaptı ki?

Devlet yapısını yerle bir etti.

Etti.

Eğitim perişan.

Perişan.

Üretmeden tükettiler, ekonomi bitti.

Evet bitti.

İşsizlik tavan yaptı.

Yaptı.

Devleti borca batırdılar.

Batırdılar.

Sınırlarımız yol geçen hanına döndü, güvenlik kalmadı.

Evet öyle.

Türk’e vermedikleri imkânları Suriyelilere verdiler.

Verdiler.

Ülkede adalet ve demokrasi kalmadı.

Kalmadı.

Diplomaside sıfır sorun masalıyla uluslararası saygınlığımızı sıfırladılar,

Sıfırladılar.

Bağımsız medya bırakmadılar.

Bırakmadılar.

Devlete ait ne kadar fabrika, şirket, arazi, orman, liman varsa yok pahasına sattılar.

Sattılar.

Kendilerinden başka kimseye yaşam hakkı tanımıyorlar.

Tanımıyorlar.

Cemaatler, tarikatlar devletin içinde cirit atıyor.

Atıyor.

Sınavlar, mülakatlar, ihaleler, atamalar her ne varsa şaibeli.

Şaibeli.

Kim yaptı?

Akp.

İyi…

Hoşumuza gitmeyen, canımızı sıkan her ne varsa akp yaptı deyip kurtulalım da akp bunları nasıl yapabildi?

Akp bunları yaparken biz ne yaptık, bizim hiç suçumuz yok mu?

Aynaya bakıp “kanla, canla, irfanla kurduğumuz devletimiz bu hallere düşerken biz ne yaptık” demeyelim mi?

Biz neyi eksik yaptık, biz nerede hata yaptık diye kendimizi sorgulamayalım mı?

Hepimiz haklıyız, hepimiz her konuda uzmanız, hepimiz alanlarında en iyi olanlarız ama akp bize rağmen yirmi yıldır iktidar öyle mi?

Olan biten kötü her ne varsa sorumlusu akp; her şeyi bilen, kimseleri beğenmeyen biz sütten çıkmış akkaşık!!!

Hadi canım sende…

Bal gibi hatalıyız işte.

Akp kafası kendi çocuklarını kendi dünya görüşlerine göre eğitip geleceğe hazırlarken çocuklarımızın eğitimiyle ilgilenmeyen, kaderlerine terk eden bizlerin suçu yok mu?

Akp kafası kendi sivil toplum kuruluşlarını ve kadrolarını oluştururken günün ihtiyaçlarına göre bırakın yenilerini oluşturmayı olana sahip çıkmayan, destek olmayan, görev almayan bizlerin suçu yok mu?

Akp kafası yurtiçinde ve yurtdışında işbirliği yapabileceği bütün unsurlarla ilişkiler geliştirirken %90 ortak dünya görüşüne sahip olduğumuz kendi insanlarımıza bile itibar etmeyen, onlarla dahi yan yana gelmeyen bizlerin suçu yok mu?

Akp kafası kendi dünya görüşleri iktidar olsun diye köy köy, mahalle mahalle gezerken, bırakın insanımızla kucaklaşmayı insanımızla selamlaşmayan milletten kopuk kibir abidesi tipleri aydın ve kanaat önderi konumuna getiren bizlerin suçu yok mu?

Asıl soru akp kafası bunları yaparken biz ne yaptık?

Ama efendim o zaman şöyle oldu, böyle oldu…

Geçiniz efendim…

“Mazeretler sonucu değiştirmiyorsa, haklı olsanız da” bunların arkasına sığınmanın kimseye bir faydası yoktur.

Bir toplumda olan biten her şeyden herkes ortak sorumludur. Eldeki güce ve işgal ettiği makama göre kişiden kişiye sorumluluğun derecesi değişse de ortak sorumluluk ortadan kalkmaz. Yaşadıklarımızdan hepimiz ortak sorumluyuz.

O zaman kendimize soralım:

Akp ucube bir anayasa taslağı getirdiğinde itiraz eden bizlerin millete sunduğu bir anayasa taslağı var mı, yok mu?

Akp antidemokratik Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu ile oyun oynarken haklı olarak itiraz eden bizlerin millete sunduğu bir adil ve demokratik bir Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu önerimiz var mı, yok mu?

Akp il özel idaresi ve il genel idaresi kanunlarını işine geldiği gibi eğip bükerken bizim bir hazır, yazılı, millete sunulmuş bir önerimiz var mı, yok mu?

Akp Kamu İhale Kanunu ile, devlet personel rejimi ile gönül eğlendirirken bizim bu konularda “hazır, yazılı, millete sunulmuş bir önerimiz” var mı, yok mu?

Akp her sene sınav sistemi ile dalga geçer gibi oynarken eleştirmek haricinde bizim milletimize sunduğumuz bir sınav sistemi var mı, yok mu?

Var mı?

Yok mu?

Devlet masalla değil anayasa ile yönetilir, temsilciler ve yöneticiler Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu ile belirlenir.

Eleştiri, itiraz, masal, mazeret ve hamaset “ne yazık ki” sorunu çözmüyor, sonucu değiştirmiyor.

Akp kafası ve kadrolarıyla devletin yönetiliş şeklinden rahatsız olanların “yazılı olarak” milletin derdine derman olacak milletin egemenliğine dayalı siyasi bir anlayış ve kadro sunması, bunu anlatması, milletimizin gönlünü ve desteğini kazanması şarttır.

Ortada derdimize derman bir “Anayasa, Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu önerisi ve adam gibi bir takım” var mı, yok mu?

Varsa görelim, sahip çıkalım, destek olalım.

Yoksa?

Yapalım.

Yapabilir miyiz?

Daha önce de yaptık, “istersek” yine yaparız.

Ne lâzım?

Bozulan düzenin tamiri için; Anayasa, Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu önerisini hazırlayabilecek liyakat, sadakat ve ehliyete sahip, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesinin idrakinde olan vatan evlatlarından oluşan “adam gibi bir tamir takımı” yeter.

Bu “tamir takımı” var mı?

Mükemmel ekipler var ama “1938’den bu yana” takım değiller.

 

Akp bunları yaparken biz ne yaptık?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

14 Yorum

 1. Elbet gideceksiniz ama öğle ama böğle gideceksiniz

 2. çok güzel ve yerinde bir yazı

 3. 27 Şubat 2021, 18:34

  Yazınız için teşekkürler Sayın Ahmet Yılmaz.
  Bu vatan için egemenlik bila kaydu şart milletindir anlayışıyla hareket eden herkesin takım oluşturmak üzere birleşmesi ve gece gündüz çalışması çalışmamız lazım.

 4. Siz nerelerde kaldınız? Gerçek aydın yazısı. Yirmi yıldır, hakem, saha, rakip velakin hiçbir şeyi beğenmeyen ve sadece şikayet eden yapılardan, insanlardan bıktık. Sorun örgütlenmenin, takım olmanın önündeki tek engel bizmiyiz? Yoksa iyi niyetli her girişimin içine sızan ve şikayet ettiğimiz yozlaşmayı yaratanları ayırt edememiz mi? Her şeye rağmen ilaç gibi bir yazı.

 5. Ne yazık ki suç sadece bugünün değil. Birazda “dünün”. Son 2 kuşak o kadar sahipsiz bıraktı ki vatanı…80 li yılların darbe dönemi yüzde 90 onay veren bir toplumuz ne yazık ki. Şuursuzlaştırılıyoruz…

 6. Yani AKP’den önce herşey mükemmeldi akp bozdu öyle mi???Daha ne kadar kendinizi bu masallarla kandıracaksınız??? AKP’den önce hangi dünyada yaşıyordunuz ki???Hastanelerde ölülerimiz ya da hastalarımız rehin alınıyorken ya da ilaç kuyruklarında itilip kakılıyorken ya da başörtümüz üniversite kapılarında rezilce başımızdan çekiliyorken ya da sırf namaz kılıyor ya da abisi refah partisine üye diye samimi dindarlar ordudan atılıyorken sizler sadece ellerinizi ovuşturup izliyorsunuz!!!? Bırakınız, geçiniz maval okumayı!!! kendinizi toplum üstü ve cumhuriyetin sahibi addedip halkın dertlerini görmezden geldiniz, yukarıdan kibirli bir bakış attınız!!! Başörtüsü de neymiş bee!!! tarzı küçümser cümlelerinizle onları daha da rencide ettiniz!!!Bu millet kendi derdini anladığı, onların derdiyle dertlendiği için Tayyip Erdoğan’ı çok sevdi…Ekonomiyi biraz düzeltsin gene bağrına basar bu millet.

 7. 🙂 🙂 5 milyon artı 2 milyon ortadogulu afrikali iyi mi aktrol. Hepsine komşu olman dileğiyle.

 8. Çözüm İttihat ve Terakki gibi teşkilatlanmak Türkiye’nin savunma kaleleri maalesef hepsi düştü. Ülke işgale açık konuma getirildi. Bunların yaptığı tahribatı eşiğini Haçlılar bu topraklarda bu eşiğe erişemedi. Suriyeliler başta olmak üzere yabancılar,parasal döviz kıtlığıyla ekonomik buhran,Hdp parti olarak meşrulaştırılması. Bir sürü sorun var. Plan yol haritası koyulması gerekiyor.

 9. Ahmet bey sonunda gerçek bir nokta koymuşsunuz.Size teşekkürler.Çok doğru tespitler sürekli sızlanıyoruz.

 10. Sizin değerli fikir ve düşüncelerinizi okumak gerçekten çok önemli, rahmetli Ozan Arif’ten sonra gerçekleri söyleyebilecek tek siz varsınız. Allah sizden razı olsun onurlu duruşunuz için

 11. Parelel evrende yaşadınız herhalde, biz de yaşadık o günleri, kimse kimseye karışmazdı.

 12. 28 Şubat 2021, 08:25

  1938 kadar takımmıydılar. yanı. 1938 den bır dkm tası ımıs gıbı bahselmesı takıntısını arkasında yatanı anlıyorum aslında.
  bahsettıgınız yılolan 1938 e kadar olan takımın! marıfetlerını. Atamızın nutuk kıtabında okuyabılırsınız.

 13. RTE /AKP ve digerleri Piyon`dur !!!!!!

  Gercek Milletvekilleri secilmedigi sürece bu demokrasi ( partimokrasi ) oyunu devam eder!!!!

 14. Allah’ım ne günlere, ne okumuş menfaati, cebi, beleş maaşı, makam ve arabaları ile devlet imkanlarını, sömürmek için cahil taklidi yapan, güya müslümanlara kaldık. Rabbim hiç bir müslümanı böyle menfaati üzere yapmasın kurtuluşu Allah bilir yok. Fetö sınav hırsızı güya okumuş mankurt cahilleri bitti, bu sınavsız akp mankurtları başladı. Suistimal ettiğiniz mazlum Mümin millet, zamanında sizi o mankurtlardan kurtardığı gibi ihanetinize, takiyenize karşılık sizi paralamasını, al aşağı etmesini bilir. Dalaverelerinizin, inanılmaz hayal edilemeyecek büyüklükteki israfınızın, saltanatınızın, saraylarınızın, hanedanlığınızın, cebellezilerinizin, hesaplarını sormasını da bilir. Ufacık beyniniz ile Müminleri aptal sanmayın!!
  Yaklaşıyor, yaklaşmakta olan ay gibi parlıyorsunuz.
  Allah şüphesiz herşeye kadir, insana şah damarından daha yakın, insanın kalbinin içindekini ve herşeyi bilendir.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!