AKP Grup Başkanvekilinin ‘Balyoz’ günleri: Vücut dilini unutmayacağım

featured

FETÖ derneği üyeliğini özgeçmişine yazan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kumpas davalar sürecinde aktif rol almış bir isim. Balyoz kumpasıyla hedef alınan emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, ‘Silivri’de bizim davaya müdahil avukatı olarak gelmişti! Vücut dilini unutmayacağım’ dedi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, 27. Dönem için Meclis’te hazırlanan albümde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan derneklerden İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu özgeçmişi bölümüne eklediği ortaya çıkmıştı. (İLGİLİ HABER: AKP Grup Başkanvekili FETÖ’den kapatılan derneği özgeçmişine eklemiş)

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın geçmişi İstanbul Genç Girişimciler Derneği ile sınırlı değil. Özkan,  FETÖ’nün kumpas davaları sürecinde yaptığı savunmalarıyla da tanınan biri.

KANAL KANAL DOLAŞIP KUMPAS DAVALARI SAVUNDU

Bir dönem Hukukçular Derneği Genel Başkanlığı yapan Cahit Özkan, kanal kanal dolaşarak  Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savunmuştu. Özkan, Balyoz davasında Özgür-Der (Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği) adına davaya müdahil olmuştu.

ASKERLER TUTUKLANSIN DİYE ORDUEVİNİN ÖNÜNDE PROTESTO ETMİŞTİ

Yine aynı Cahit Özkan, 2010 yılında Fenerbahçe Orduevi önünde Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukatla toplanarak, Balyoz davasında haklarında tutuklama kararı çıkan askerlerin ordu evinde saklandıklarını iddia etmişti. Bu durumu protesto eden Özkan, ‘askerlerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından himaye edildiğini’ öne sürmüştü.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2010 yılında Hukukçular Derneği Başkanı olarak bir grup avukatla beraber Fenerbahçe Orduevi önünde Genelkurmay Başkanlığını protesto etmişti.

Ergenekon davasına Danıştay ve Dink cinayetlerinin dahil edilmesini de savunan Özkan, o dönemde basında çıkan açıklamalarında “Ergenekon sadece darbeye teşebbüs davası değildir. Darbe girişimi davaları olan Balyoz ile Ergenekon’u birbirinden ayıran en önemli fark da Ergenekon’un aynı zamanda bir cinayet davası da olmasıdır. Dink cinayetine giden yoldur” iddiasında bulunmuştu.

FETÖ’CÜ HAKİMLERE SAHİP ÇIKMIŞTI

Özkan, Ergenekon davasından yargılanan Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı tahliye etmedikleri gerekçesiyle hakkında tazminat davası açılan hakimlere ilişkin kararın Yargıtay tarafından onanmasını da tepkiyle karşılamıştı.

FETÖ’nün İlhan Cihaner’e yönelik kumpasını da canhıraş savunan Özkan, dönemin Erzincan Başsavcısı Cihaner’in tahliyesinden sonra göreve dönmesine de tepki göstermişti. Cihaner’in, hakkındaki delilleri karartabileceği iddiasında bulunan Özkan, “Başsavcıya derhal görevden el çektirilmeli” çağrısını yapmıştı.

‘VÜCUT DİLİNİ UNUTMAYACAĞIM’

Balyoz kumpasıyla hedef alınan komutanlardan emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, Cahit Özkan’la ilgili yaptığı paylaşımda “Silivri’de bizim davaya müdahil avukatı olarak gelmişti!
Vücut dilini unutmayacağım…” ifadelerini kullandı.


‘TUTUKLANMAMIZ İÇİN KENDİNİ YIRTTI’

Balyoz kumpası mağdurlarından emekli Kurmay Albay Ali Türkşen de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından katıldığı bir programda Cahit Özkan’la ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Cahit Özkan da sağolsun bizim cezaevine girmemiz için kendini yırtıp, o şekilde milletvekili oldu. Kendini paraladı adeta. Biz tutuklandığımız zaman zafer kazanmış komutan edasında mahkeme salonunu terk eden birisidir. Cezaevine girmemiz için çok uğraştı. O da bir araştırılsa…”

‘100 YIL SONRA DA ARKASINDA DURABİLİRİM’ DEMİŞTİ

Özkan, 2012 yılında CNN Türk’te katıldığı bir programda Balyoz davasında yaptığı değerlendirmelerle ilgili “Yüz yıl sonra da arkasında durabileceğim hukuki ifadeleri kullandım” demişti.

Özkan ayrıca, FETÖ’nün en çok sızdığı dönemde Polis Akademisi’nde öğretim görevlisi olarak da görev yapmıştı.

AKP Grup Başkanvekilinin ‘Balyoz’ günleri: Vücut dilini unutmayacağım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Tipik KRIPTO

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!