AKP’de ‘Sinan Ateş alarmı’ iddiası… Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde masaya gelir mi?

Sinan Ateş krizinin MHP'de oy kaybına neden olduğu, bu durumun da AKP'de telaş yarattığı iddia edildi. Murat Yetkin, “Etkili AKP'li kaynakların” MHP oylarının yüzde 5'in altına düştüğünü belirttiğini iddia etti. Bugünkü Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Sinan Ateş olayının masaya gelip gelmeyeceği de merak konusu.

featured

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’nın göbeğinde öldürülmesinin üzerinden bir ay geçti. Tutuklama sayısı 18’e yükseldi. Son tutuklanan üç isim Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve Serdar Öktem’in MHP ve Ülkü Ocakları ile ilişkisi dikkat çekiyor. Cinayetin tetikçisi Eray Özyağcı ise hâlâ firari.

Her geçen gün soruşturmaya ilişkin yeni bilgiler ve irtibatlar çıkmaya devam ediyor.

MHP’nin cinayete ilişkin aldığı tavrın, parti içinde yarattığı kriz büyüyerek devam ediyor. Partiden rekor istifa sayılarına ulaşıldığı belirtirken, Devlet Bahçeli de son grup toplantısında partiden kopuşları doğruladı. Seçim yaklaşırken Sinan Ateş krizinin MHP’deki oy kaybını da körükleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Hal böyle olunca Sinan Ateş meselesi sadece MHP’yi değil, ortağı olduğu Cumhur İttifakı’nı yani AKP’yi de yakından ilgilendiriyor.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında yapılacak görüşme Sinan Ateş konusunun gündeme gelip gelemeye merak ediliyor.

AKP’Lİ KAYNAK: MHP OYLARI YÜZDE 5’İN ALTINDA

Gazeteci Murat Yetkin, söz konusu görüşmeye ilişkin, “Türkiye’nin gündeminde ama hükümetin gündeminde değil. Bu da medyanın hükümet kontrolün dışındaki bölümü ve muhalefet partileri olmasa Sinan Ateş cinayetinin adi cinayet vakası görünümünde örtbas edileceği algısını güçlendiriyor. Bu cinayet, kapalı kapılar ardında yapılacak Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin gündeminde mi?” diye sordu.

Yetkin, yazısında, “Konuyu Erdoğan mı açar, yoksa ‘partililerimiz tutuklanıyor, mağdur ediliyor’ şikâyetiyle Bahçeli mi? Erdoğan’ın elinde Ateş cinayetinde Bahçeli’nin duruşunun MHP seçmenini ne yönde etkilediğini gösteren ölçümler mevcut. Görüştüğümüz etkili AK Parti kaynakları, MHP’nin oy potansiyelinde düşüş saptadıklarını, hatta, ‘yüzde 5’in altı’ iddiasıyla dile getiriyorlar. Seçime, bugün itibarıyla 101 gün kaldı. Cumhur İttifakı, MHP’deki iç travmadan etkileniyor. Konuşmamaları da mümkün mü? Mümkün. Erdoğan, Bahçeli’yi kızdırmak istemez ama Bahçeli de Erdoğan’a mecbur durumda” ifadesini kullandı.

AKP’de ‘Sinan Ateş alarmı’ iddiası… Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde masaya gelir mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!