featured

AKP’de ‘video savaşları’… Kim servis ediyor? Soylu ve Kurtulmuş’u kim istemiyor?

service

Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete’nin kıdemli yazarlarından Zeki Ceyhan’ın gözden kaçan yazısında, AKP içindeki ‘video savaşlarına’ ilişkin ilginç iddialar yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmaylarının geçmişte yaptığı konuşmalar arşivlerden çıkmaya başladı. Özellikle farklı partilerden gelen isimlerin, geçmişte Erdoğan ve AKP’ye yönelik çok sert eleştirileri üst üste sosyal medyada yayıldığı görüldü.

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, 19 Aralık tarihli “Hesaplaşma hızlanıyor” başlıklı yazısında video servislerinin AKP içi bir çatışmanın ürünü olduğunu iddia etti. Ceyhan, özellikle Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş’un hedef alındığını belirtiyor.

Yazının satır başları şöyle:

“AKP içindeki “çekişme” giderek “hesaplaşmaya” dönüşüyor.

Bir grup teşkilata “neşter vurulması” gerektiğini söylerken diğerleri “partiyi bitirirse damat bitirir” diyerek kolları sıvamış durumda.

Dikkat ettiyseniz son günlerde Numan Kurtulmuş ile Süleyman Soylu’nun eski konuşmaları yeni baştan servis edilmeye başlandı.

Kuşkusuz bu konuşmalar “parti dışı muhalefet” tarafından değil “parti içi hizipler” tarafından servis ediliyor. AKP içindeki her grup diğerinden kurtulabilmek için her yolu mubah görüyor.

Numan Kurtulmuş’un Kanal İstanbul ile ilgili konuşmaları herhalde durduk yerde ortaya çıkarılmıyor.

Kurtulmuş’u kendi hareketlerinin önünde engel olarak görenler O’nu Reis’in gözünden düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kurtulmuş’un Kanal İstanbul kazısından çıkacak toprağı boğazın bir yerine doldurarak ada yapılmasını ve üzerine de Erdoğan için saray inşa edilmesini öneren konuşması servis edilerek sanki Erdoğan’a kimlerle çalışmakta olduğu hatırlatılıyor.

Aynı şekilde Süleyman Soylu’nun geçmişte AKP ve Erdoğan için söyledikleri servis edilerek saf dışı bırakılmasına çalışılıyor.

Laf aramızda Soylu o zamanlar demedik laf bırakmamış.

Şu satırlar Soylu’ya ait:

“Durmak yok yola devam diyorlar. Evet, yolsuzluğa devam!

AKP halkı kandırıyor. İktidara geldiklerinden beri yeni anayasa yapacağız diyorlar. Bugüne kadar bunu yapabildiler mi? Bu büyük milletimizle dalga geçmektir…”

Evet, bütün bu konuşmalar durduk yerde yeniden servis edilmiş değil! AKP yönetimine ağırlık koymak isteyen hizipler Erdoğan’ın gözüne girebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Gerçi onlar iç çekişmelerini hesaplaşmaya döndürüyorlar ama bizim açımızdan da oldukça iyi oluyor. Onların hakkındaki kanaatimiz pekişiyor.

Süleyman Soylu’nun yıllar önce yaptığı konuşmalar adeta bugün yapılmış gibi değil mi?

Gerçekten de içine düştükleri hale kargalar bile gülüyor.

AKP içindeki çekişmeler giderek hesaplaşmaya dönüşüyor.

Ve hesaplaşma sürekli hızlanıyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AKP’de ‘video savaşları’… Kim servis ediyor? Soylu ve Kurtulmuş’u kim istemiyor?

You have to agree to the comment policy.