AKP Sözcüsü Çelik'ten Berat Albayrak açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası sorulan Çelik, : "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir." dedi.

AKP Sözcüsü Çelik'ten Berat Albayrak açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın instagram hesabından yayınladığı istifa açıklamasının ardından gözler Ankara'ya çevrildi. Söz konusu paylaşımın ardından partinin bazı yetkili isimlerinden Albayrak'a destek açıklaması gelse de istifa ile ilgili olarak resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Beştepe’de Albayrak sessizliği... Dün gecenin manzarası: Yönetim sisteminin iflası!

ÖMER ÇELİK'TEN ALBAYRAK AÇIKLAMASI: MYK GÜNDEMİNE GELMEDİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası açıklama yapıyor...

Çelik: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir."

ERDOĞAN, BERAT ALAYRAK HARİÇ HER KONUYA DEĞİNDİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Beştepe'de düzenlenen 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu. Erdoğan, konuşması boyunca tüm Türkiye'nin merakla beklediği Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın istifası hakkında herhangi bir yorum yapmadı.

Erdoğan, 30 dakika boyunca Azerbaycan'dan, Avrupa Birliği'nden, Fransa'dan ve Libya'dan bile bahsetti. Sadece Bakan Albayrak'ın istifası ve ABD'nin yeni başkanı Joe Biden hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

NE OLMUŞTU?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam saatlerinde resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu.

İstifa haberi sosyal medyaya damga vururken, uluslararası medya kuruluşları istifa haberini 'son dakika' koduyla geçti.

Ancak paylaşımın ardından Ankara sessizliğe büründü. İstifa haberi ne teyit edildi ne de yalanlandı.