AKP’den başkan olamayınca milyonluk ihalelerin abonesi oldu

AKP’li Tuzla Belediyesi’nin 4 gün içinde düzenlediği toplam 126.9 milyonluk iki ayrı asfalt ihalesini de AKP’den 2019 yılında Midyat belediye başkanlığı için aday adayı olan Muharrem İleri’ye ait Kutlu Yol Asfalt şirketi kazandı.

featured

Tuzla Belediyesi, ilçe genelinde tretuvar imalatı ve saha düzenleme çalışmaları yaptırmak üzere 21 Ekim 2022 tarihinde ihaleye çıktı. 210 günde tamamlanacak çalışma için açılan ihalenin yaklaşık maliyeti 47.4 milyon TL olarak açıklandı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, ihaleyi 43 milyon 962 bin TL’lik tek teklifin sahibi Kutlu Yol Asfalt Şirketi kazandı. Belediye, 17 Ekim 2022 günü de “Tuzla geneli asfalt kaplama ve yağmursuyu kanalı yapılması” işi için ihaleye çıktı.

İhaleye 2 teklif sunuldu ve 82 milyon 980 bin TL’lik teklifin sahibi Kutlu Yol Asfalt ihalenin kazananı oldu. Şirket, AKP’li belediyeden 4 gün içinde toplam 126 milyon 942 bin TL’lik ihale almış oldu.

Şirket, Tuzla Belediyesi’nin 2021 yılında 19.5 milyonluk ve 20 milyonluk iki asfalt ihalesini de almıştı.

Pendik Belediyesi’nin geçtiğimiz ağustos ayında düzenlediği bir yıllık “Pendik Geneli Asfalt Yama ve Robotlu Yama Yapılması İşi” ihalesini de 88 milyon 350 bin TL’lik teklifi ile aynı şirket kazanmıştı.

AKP’DEN ADAY ADAYI OLMUŞTU

Milyonluk asfalt ihalelerinin abonesi olan şirketin büyük ortağı Muharrem İleri. İleri, 2019 yerel seçimlerinde memleketi Mardin Midyat’a belediye başkanı olmak için AKP’den aday adayı olmuştu.

İstanbul Midyatlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı da olan İleri, 1981 yılında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına atıldı. 2019 yılında da siyasete atılmak isteyen ancak aday yapılmayan İleri, sahibi olduğu asfalt şirketi ile AKP’li belediyelerin ihalelerinin vazgeçilmez adresi haline gelmiş durumda.

AKP’den başkan olamayınca milyonluk ihalelerin abonesi oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!