O sözler 'FETÖ Borsası' tartışmasına neden olmuştu... AKP'den 'Süleyman Özışık'ın dosyaları' açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, MKE'nin 'A.Ş' yapılmasıyla dünya devi olacağını öner sürdü. Süleyman Özışık'ın 'bazı KHK'lıların dosyasını Süleyman Soylu'ya verdiği ve mesleklerine dönmelerini sağladığı' sözleri için ise 'yasal düzenlemeler neyi emrediyorsa öyle' dedi. Özkan çift maaşlı bürokrat haberlerinin doğru olmadığını da iddia etti.

O sözler 'FETÖ Borsası' tartışmasına neden olmuştu...  AKP'den 'Süleyman Özışık'ın dosyaları' açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, uzun zamandır planlı ve programlı şekilde yalan yanlışla, genel müdürlerin, bakan yardımcılarının pek çok kurumdan maaş aldığına ilişkin iddiaların sürekli gündeme getirildiğini ifade etti.

CHP’nin hem milletvekillerinin hem de yayın organlarının gündeme getirdiği "Genel müdüre 15 maaş, danışmanına 5 maaş" gibi yalan yanlış haberlerin milletle Cumhur İttifakının gönül bağını yıkmaya yönelik olduğunu iddia eden Özkan, "Bu yalan dolan siyasetinin milletimiz karşısında hiçbir değeri yok. 1581 sayılı Kanunun 3. maddesinde kooperatifler, bölge birlikleri ve merkez birliği tarafından kurulan şirketlerin sadece birinden ücret ve huzur hakkı ödenebileceği açıkça ifade ediliyor. Bu kadar açık ve net düzenlemeye rağmen oluşturulmaya çalışılan bu heyula, yalan dolan siyasetini kınıyor, nefret ediyoruz ve milletimize şikayet ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

ÖZIŞIK'IN 'DOSYALARINI VERDİM' SÖZLERİ

"Bir gazetecinin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve OHAL Komisyonuna bazı isimler verdiği ve bu kişilerin görevlerine geri döndüğü" açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine Özkan, "Türkiye, anayasal bir hukuk devleti olarak, yasal düzenlemeler neyi emrediyorsa, devletin hem yargısı hem idari makamları hem de oluşmuş olan komisyon çalışmaları bu yasal çerçevede hayata geçmektedir. O onu dedi, bu bunu dedi diye değil. Yasal düzenleme neyi emrediyorsa o çerçevede..." dedi.

Süleyman Özışık'ın daha önce yayınlanan bir videosu tekrar gündem olmuştu. Özışık o videoda KHK ile meslekten atılan insanlar içinde “masum olduğunu düşündüüğü" binlerce kişinin dosyasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve OHAL komisyonuna verdiğini, o kişilerin mesleklerine geri dönmelerini sağladığını söylüyordu.

'FETÖ BORSASI DEDİĞİMİZ ŞEY BUDUR'

Süleyman Özışık'ın sözleri bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi.

Partisinin grup toplantısında "Okurken acaba doğru mu dedim" diyen Kılıçdaroğlu, "Savcı mısın hakim misin avukat mısın sen? Nereden biliyorsun bunların masum olduğunu? FETÖ Borsası dediğimiz şey işte budur! Paranı alırsın, adamını bulursun, dosyayı götürürsün, seni hapisten çıkarır, sen de serbest kalırsın. FETÖ Borsası budur işte!" dedi.

Özışık için, "Bedava mı yaptı?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Biz sizin ne kadar aç olduğunuzu bilmiyor muyuz? Yargının bu kadar kirlendiğini, devre dışı bırakıldığını hiç görmedim. Bir de sözde OHAL İncelem Komisyonu var. Niye kurdunuz ki? Bu adamı getirin başına, hepsini serbest bırakacak zaten" dedi.

Özkan, çeteler, mafyalara karşı etkin mücadelenin sürdüğünü belirterek, "İşte bugün çete elebaşısının bir yayın organının kurulmasına vesile olduğu iddialarını duyuyorsunuz. Bunun arkasında ne var ne yok elbette yargısal makamlar bakar" diye konuştu.

LANETLİYORUZ

Özkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli güvenlik sorunu olduğu" yönündeki ifadelerini de lanetlediklerini ve telin ettiklerini söyledi.

MKE AÇIKLAMASI

CHP'den yapılan MKE Kanun Teklifi ile ilgili eleştirilerin anımsatılması üzerine Özkan, "Bay Kemal, sürekli, Türkiye’nin destan yazan silahlı kuvvetlerinin yerli ve milli savunma sanayi teknolojisiyle donatılmasına karşı çıkıyor. MKE ile ilgili yapılacak reform, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacaktır. MKE’nin daha hızlı çalışmasını, daha verimli teknoloji üretimini sağlayacaktır. Onlar rahatsız olmaya devam etsinler, biz güçlü Türkiye idealine ulaşmaya, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.