AKP’li belediyenin davet ettiği Mustafa Armağan’ın söyleşisi iptal edildi

AKP’li Yeşilyurt ilçe Belediyesi, 29 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ festivaline Atatürk’e eleştiri ve hakaret paylaşımlarının yanı sıra, FETÖ elebaşı Gülen’i öven kitaplar yazan Mustafa Armağan’ı davet etmesi birçok kesimden tepki gelmişti. Armağan'ın söyleşisi iptal oldu.

featured

AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin 29 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında düzenlediği ‘Yeşilyurt Çocuk Kitapları’ festivaline Atatürk’e eleştiri ve hakaret paylaşımlarında bulunan yazar Mustafa Armağan’ın 4 Kasım’da söyleşi yapması için Malatya’ya davet etmişti. ADD başta olmak üzere birçok kesim belediyenin davetine tepki göstermişti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, “Atatürk’e ve ailesine hakaret eden, FETÖ’nün yayın organlarında yazı yazan birini ne amaçla İnönü’nün memleketine getiriyorlar?” diyerek tepkisini göstermişti.

Sözcü’de yer alan habere göre Mustafa Armağan’ın davet edilmesinin duyurulması sonrasında belediye yönetimine gelen tepkiler sonrasında söyleşinin iptal edildiği öğrenildi. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Bugün güzel bir gelişme yaşadık. Ömrü FETÖ’ye hizmetle geçen, Atatürk’e hakaretten 1 yıl 3 ay hapis cezası almış bir yazar olan Mustafa Armağan’ın katılacağı, Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğin, bugün belediye tarafından iptal edildiğini öğrendik. Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın, benim ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın çağrılarına kulak tıkamayıp, Malatya’ya bu ayıbı yaşatmayan Yeşilyurt Belediyesi’ni, bu olumlu adımı attıkları için, her şeye rağmen tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediyesi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda da “Yeşilyurt Çocuk Kitapları Festivali programımız kapsamında 4 Kasım Cuma günü, saat 18:00’de gerçekleşecek olan Mustafa Armağan söyleşisi yazarımızın yoğun programı nedeniyle iptal edilmiştir. Programımızın diğer içerikleri duyurularımızdaki takvime göre eksiksiz sürecektir” denildi.

AKP’li belediyenin davet ettiği Mustafa Armağan’ın söyleşisi iptal edildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 4 hafta önce

  bu cumhuriyet düşmanları neyin kafasını yaşıyorlar !! Yüce yaratıcı göstermesin.

  Cevapla
 2. 4 hafta önce

  Bu Mustafa denilen canlı varlığını borçlu olduğu kim varsa hakaret etmiş. Demek ki Yeşilyurt Belediyesi de bu kervana katılmak istiyor. Etnik sıkıntısını kusmasına izin veriyorlarsa izin verenlerde de sıkıntı var demektir.

  Cevapla
 3. 4 hafta önce

  Yapsinlar bakalim. Bunlar Kilicdaroglunun beceriksizligine güveniyorlar ama memlekette Kilicdaroglundan baska ne yigitler var bunlara secimi kaybettirecek.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!