AKP'li Birinci'den 'Murat Uysal' mesajı: Gece de alır atar gündüz de...

AKP İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci, eski Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınmasına ilişkin olarak, "Cumhurbaşkanımızın bir tasarrufu olmuştur. Sanki yetkisini aşmış gibi nedir bu hal. Gece de alır, atar, sabah da..." ifadelerini kullandı.

AKP'li Birinci'den 'Murat Uysal' mesajı: Gece de alır atar gündüz de...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li üyesi Mücahit Birinci, kişisel Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tarafından Murat Uysal'ın görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Birinci yaptığı paylaşımda, "TCMB başkanını görevden almak münhasıran Sn Cumhurbaşkanımızın yetkisindedir. Bir tasarrufu olmuştur. Sanki yetkisini aşmış gibi nedir bu hal. Gece de alır, atar, sabah da... İsterse sosyal medya kanalı ile de kamuoyuna deklare edebilir. Alışın buna" diye yazdı.

GECE YARISI KARARNAMESİ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal görevinden alınarak, yerine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Naci Ağbal atandı. Ağbal'dan boşalan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına, İbrahim Şenel getirildi.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliğine de Nihat Zeybekci atandı.