AKP’li iki eski bakan Babacan’ın partisine katılacak iddiası

Ali Babacan önderliğindeki yeni oluşum partileşme çalışmalarını sürdürürken, Babacan'ı destekleyen Gül’ün ise kendisine yakın eski bakanlarla temaslarını hızlandırdığı belirtildi.

AKP’li iki eski bakan Babacan’ın partisine katılacak iddiası

AKP’den istifa eden ve parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide yer almaları için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bazı isimlerle özel olarak temas sağladığı öne sürüldü.

Yeniçağ’da yer alan habere göre AKP Hükümetlerinde bakanlık yapan Beşir Atalay, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün’ün Ali Babacan’ın oluşumunda yer alacağı kesinleşti, Abdullah Gül’ün de hem AKP’de aktif siyaset yaptığı dönemden hem de Cumhurbaşkanlığı döneminden kendisine yakınlığı bulunan bazı eski bakanlarla temas halinde olduğu öğrenildi.

Babacan’a yakın bir kaynağın aktardığı bilgilere göre, AKP iktidarının ilk Milli Eğitim Bakanı olan Erkan Mumcu’ya teklif götürülmesine izin vermeyen Gül’ün, AKP iktidarında Milli Eğitim Bakanlığı yapan bir başka isim olan Nimet Baş ile (Çubukçu) temas halinde olduğu belirtildi.