AKP’li Kurtulmuş: Biz sadece bir ırktan ibaret değiliz, İslam medeniyetindeniz

“Biz neyiz? Biz sadece bir ırktan ibaret değiliz. Biz bir büyük medeniyetiz ve bu büyük medeniyetin adı da İslam medeniyetidir. Hepimiz bu medeniyetin parçasıyız.”

featured

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Dicle Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen “Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyumu”nda konuştu.

Sezai Karakoç’un, yazdığı ve konuştuğu dönemlerin zor dönemler olduğunu anımsatan Kurtulmuş, o zor dönemlerde ektiği fikir tohumlarının nasıl yeşerdiğini ve nasıl büyüdüğünü gördüğünü, bu anlamda fevkalade başarılı bir öykünün mimarı olduğunu aktardı.

Sezai Karakoç’un kazandırdığı en önemli kavramlardan birinin medeniyet kavramı olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Son zamanlarda çok sıklıkla konuşularak ve bu anlamda belki de değeri azaltılarak gündeme gelen medeniyet kavramını, tam manasıyla kendi medeniyet köklerimiz üzerinden yeniden diriltmek olarak ifade eden Sezai Karakoç aslında İslam medeniyeti davasının, Türkiye’de ve bütün dünyada güçlü bir şekilde yerleşmesine vesile olmuştur. Biz neyiz? Biz sadece bir ırktan ibaret değiliz. Biz bir büyük medeniyetiz ve bu büyük medeniyetin adı da İslam medeniyetidir. Hepimiz bu medeniyetin parçasıyız. Hele hele son zamanlarda eski emperyalist politikalara rahmet okutan neoemperyal tezlerin coğrafyamızı ve İslam dünyasını ne hale getirdiğini çok güzel bir şekilde analiz edersek bu sözün, bu tespitin ne kadar önemli olduğunu görürüz. Bu coğrafyada yaşayan insanları ırklarına, mezheplerine, meşreplerine, dillerine göre ayırarak aralarına husumet tohumları ekmek ve birbirinden ayrıştırmak isteyenlere en güzel cevabı veren şey budur. Biz sadece bir ırktan ibaret değil, biz bir milletiz ve bir medeniyetin çocuklarıyız. Hepimiz İslam medeniyetinin evlatları ve bir parçasıyız.”

AKP’li Kurtulmuş: Biz sadece bir ırktan ibaret değiliz, İslam medeniyetindeniz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 8 ay önce

  Zorlamaya gerek yok. Türk olamıyorlar olmak istemiyorlar. Türk kelimesi adamlara öcü gibi geliyor. Ağzına bile almıyorlar.

 2. 8 ay önce

  Dinlerin hepsi birer inançıdır.
  İslam medeniyeti, yüce bir oluşum iken ve aklı referans alırken, aklı değil nakli referans alanlar, çıkar siyaseti yapanlar, dini kendi çıkarı için eğip büken, kafasına göre hadis yaratan, fetva verenler o medeniyeti çöküşe uğratmıştır.
  Sizin gibi siyasilerin İslam medeniyetinden bahsetmesi, bu nedenle, sadece kara komedidir.

 3. 8 ay önce

  Mən Türkəm. Mənə ərəbın inancı lazım deyil.

 4. 8 ay önce

  Sn. Kurtulmuş

  Yüce önder Atatürk ün dediği gibi NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

  gerisi lafuguzaf

 5. 8 ay önce

  Biz İslam Medeniyet’inden değiliz.İslam Medeniyeti’ne yegane yüksek ve tartışılamaz insanüstü değerler katan,indirilmiş (uydurulmuş değil) İslam değerlerini akıl süzgecinden sonra kültürümüze eklemiş Türk Medeniyeti’yiz.Irka dayanmayan ama kültürle hemhal (Türklük Harsı) Türk Medeniyeti’ne sırtını dönmek,pisletmek,yok saymak için ihtiyaç içinde olduğun ruh hali:Soysuzluk,kin,düşmanlık,çıkar,emperyalist güdü ve emperyaliste hastalık derecesinde köpeklik etme dürtüsüdür.Ne Mutlu Türk’üm Diyene öz sözü laf ola beri gele diye değil yazılı 5000 yıllık Türk Tarihi’nin süzülmüş ifadesidir.Atatürk zaman üstü ve ötesi ruh haliyle Türklük Harsı’nın bedenleşmiş halidir.İnsandan fazlasıdır.Kime diyorum?Eşşeğe altın semer de vursan eşşek eşşektir atasözü Türk Atasözü’dür!

 6. Siz Türk değilsiniz, arapsınız. Arapların, emevi boyundan.

 7. 8 ay önce

  sizin irkiniz yok, medeniyet dediginiz de tek disi kalmis canavar.

 8. 8 ay önce

  Bunların ne olduğu belli değil kimliksiz tanımsız bunlar..kimliksiz medeniyet nasıl oluyorsa artık..

  Cevapla
 9. 8 ay önce

  Bunların ne Türk ırkına, nede Türkün medeniyetine saygısı yok, Sanki İslam’dan önce Türkler yoktu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!