AKP’li Kurtulmuş: Suriyeli kardeşlerimizin dönmesi için projeler yapılıyor

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suriyeliler başta olmak üzere, göçmenlerin kendi ülkelerine salimen dönebilmesi için projeler yapıldığını belirterek, "Suriyeli kardeşlerimiz hayatta kalmak için bombalardan, kimyasal silahlardan kaçtıkları Suriye'ye, inşallah orada emniyet ve selamet sağlanır sağlanmaz emin bir şekilde, gönüllü bir şekilde geri döneceklerdir" dedi.

featured

AKP’li Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen 3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi’nin kapanış oturumuna katıldı.

Numan Kurtulmuş, Avrupa’da göçmen meselesinin önemli olduğuna ve tartışıldığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Avrupa’da bugüne kadar göçmen meselesinin sebepleri üzerinde çok fazla tartışıldığını hiç duymadım. Açık söylüyorum, Afganistanlı göçmenlerden bahsediliyor değil mi? Afganistan’ın önce Ruslar, arkasından Amerikalılar tarafından işgali olmasaydı bugün Afgan kardeşlerimiz dünyanın dört bir tarafına sadece yaşamak için göç etmek zorunda kalırlar mıydı? Geliniz Orta Doğu’ya, Orta Doğu’da terör örgütleri vasıtasıyla önce ABD’nin 2003’te işgaliyle başlayan o süreç olmasaydı, Irak ve Suriye hallaç pamuğu gibi dağıtılmasaydı, oradaki Türkler, Kürtler, Araplar, Ezidiler, Müslümanlar, gayrimüslimler, Sünniler evlerini terk etmek zorunda kalmasaydı, Orta Doğu’da bir göçmen meselesinden bahsedilebilir miydi? Şimdi kendilerinin ürünü olan bu göçmen sorununun üzerinde sörf yapanlar, bunun üzerinde yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığını körükleyenler önce otursunlar, baksınlar. ‘Bu Orta Doğu’daki örgütlere biz niye yıllar boyunca silah dağıttık? Bunlara niye lojistik destek verdik, niye bunlara siyasi ve istihbarı destek verdik.’ diye kendilerini suçlasınlar.”

‘ALGI OPERASYONLARI’ DEDİ

Son günlerde Türkiye’de de göçmen meselesinde yanlış algı ve operasyonlar yapıldığını iddia eden Kurtulmuş, kendilerinin başkaları gibi bu konuya yabancı düşmanlığı üzerinden bakamayacaklarını söyledi.
İnsanların sorunlarını, problemlerini nasıl çözeceklerini düşündüklerini dile getiren Kurtulmuş, şöyle konuştu:
“Küresel sorunların sonucu olan göçmen meselesini de inşallah artan ırkçılığın, gelişen faşizmin bir aracı haline döndürmeden makul ve gerçekten elverişli politikalar kullanarak çözeceğiz. Türkiye’de sayıları abartılı bir şekilde ortaya koyulan Suriyeli kardeşlerimiz başta olmak üzere, göçmen kardeşlerimizin kendi ülkelerine salimen dönebilmesi için bütün projeler yapılıyor. Bugün hükümet toplantısından sonra bunlarla ilgili muhtemelen ayrıntılar da ortaya çıkacaktır. Suriyeli kardeşlerimiz hayatta kalmak için bombalardan, kimyasal silahlardan kaçtıkları Suriye’ye inşallah orada emniyet ve selamet sağlanır sağlanmaz emin bir şekilde, gönüllü bir şekilde geri döneceklerdir.”

AKP’li Kurtulmuş: Suriyeli kardeşlerimizin dönmesi için projeler yapılıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    ya birak bombadan kacmislarmis. Onlar ilk gelen 100,000 kisiydi. Adamlar bedava lokmaya geliyor, guney sahillerinde nargile tutturuyor. Hikaye anlatmayin. Gonullu doneceklermis. Siz de bu parazit takimi da zorunlu olarak donecek. Calismak, uretmek, ve deger katmak isteyenler varsa, sonrada basvurularini yaparlar ve gelirler. Oyle gecici siginmaci statusunde gelip ev sahibine cokmek yok.

  2. 2 ay önce

    Abd’nin Rusya’nın işgal ettikleri ülke deki insanları almak zorunda mıyız, kendi insanına Türk milletine karşı bu nasıl bir sorumsuzluk böyle. Senin görevin başka ülke’nin insanlarını ülkeye almak değil, kendi insanın için bir şeyler yapmak

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!