AKP’li Metiner’den ‘Kürt sorunu’ çıkışı

featured

“Türkiye’de ‘Kürt sorunu’nun çözülmüş olması, Kürtlerin tüm sorunlarının çözüldüğü anlamına gelmemektedir” diyen Yeni Şafak yazarı, eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, “Türkiye’nin Kürtlerine yeni bir seçenek sunulmalı, onların sesine kulak verilmeli” çağrısı yaptı.

Eski AKP Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, bugünkü yazısında “Türkiye’nin Kürtlerine yeni bir seçenek sunulması gerektiğini” iddia etti.

Türkiye Kürtlerinin PKK’nın silahlı, HDP’nin de siyasi vesayetini kırmadıkça özgürleşemeyeceğini yazan Metiner, ”Türkiye’nin Kürtlerinden içlerinde dindarların da olduğu bazı kesimlerinin geçmişteki yanlış terörle mücadele uygulamalarının sonucu olarak PKK’nın partisi HDP’yi destekliyor olması; açık açık diyeyim, onları sahiplenerek kazanmasını bilmeyenlerin, onları dışlayarak HDP’ye mecbur bırakanların kusurudur, günahıdır. Bu günah onlara yeter” ifadelerini kullandı.

Metiner, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin Kürtlerine yeni bir seçenek sunulmalıdır. Onların sesine kulak verilmelidir. Onların talepleri içtenlikle dinlenmelidir. Türkiye’de ‘Kürt sorunu’nun çözülmüş olması, Kürtlerin tüm sorunlarının çözüldüğü anlamına gelmemektedir. 1990’lı yıllarda yerini yurdunu terk edip büyük şehirlerin varoşlarına can havliyle sığınan Kürtlerin sahipsiz bırakılmış olması, derin sosyolojik sorunların yanı sıra siyasi krizlerin de tetikçisi olma özelliği taşımıştır…”

AKP’li Metiner’den ‘Kürt sorunu’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!