AKP'li Özlem Zengin: Temsil ettiğim şeyler yüzünden saldırılar oluyor

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "temsil ettiği şeyler" yüzünden saldırıya uğradığını iddia etti. "Bizi AK Parti’ye getiren 28 Şubat’tır" diyen Zengin, Türkiye’nin demokrasi algısını dönüştürdüklerini savundu.

AKP'li Özlem Zengin: Temsil ettiğim şeyler yüzünden saldırılar oluyor

Sancaktepe Belediyesi'nde 28 Şubat 1997'de yaşanan olaylarla ilgili bir programa katılan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, temsil ettiği değerler yüzünden saldırıya uğradığını iddia etti.

'BİZİ AK PARTİ’YE GETİREN ŞEY 28 ŞUBAT’TIR'

"Bizi AK Parti’ye getiren şey 28 Şubat’tır" diyen Zengin, "Bizim orayı yarıp çıkmamız gerekiyordu. Bir siyasetin başarılı olabilmesi için sahici bir hikayesinin olması gerekiyor. Biz o hikaye ile yola çıktık ve daha yürüyoruz, yapacak çok işimiz var. Ben de 2015 yılında kendi kıyafetleriyle aday gösterilip yemin edebilen milletvekili oldum. Şu anki durumum çok kıymetli bir şey. Bir yıl evvel bana yine 'bu kadına haddini bildirin' dediler" ifadelerini kullandı.

'BAŞ ÖRTÜSÜNDEN BAHSEDİYORUM'

Kendisine yönelik eleştirileri "Bu saldırılar ben olduğum için değil, temsil ettiğim şeyler yüzünden ortaya çıkıyor" sözleriyle açıklayan Zengin, "Hiç bitmeyen kadın meselesi tartışmamız var. Onlar daha fazlasını bildiğine inanıyor ve değerli adlediyorlar. Hepimiz aynı değerdeyiz. Bugün yine bir yazar, 'Özlem Zengin yine başörtüsünden bahsediyor' diyor. Ben sadece başörtüsünden bahsetmiyorum aynı zamanda baş örtüsünden de bahsediyorum. Biz kendi hikayemizi anlatamayacak mıyız? Hem kendi içimizde hem kamuoyuyla konuşamayacak mıyız? Başka kadınların da hikayesi var. Onlar bizi hiç duymuyor" dedi.

'DEMOKRASİ ALGISINI DÖNÜŞTÜRDÜK'

Zengin, "28 Şubat’ta ben başörtülü olmayan biri olarak arkadaşlarımıza destek verirken bir grup insan başörtüsünü terk edin diyordu. Birlik beraberlik olsaydı, daha kolay halledilirdi. Şimdi de bir grup insan nifak tohumu oluşturmaya çalışıyor. Biz çok zekice eylemlerden geçerek, Türkiye’nin demokrasi algısını dönüştürdük. O çıtayı başka yere taşıdık" ifadelerini kullandı.