AKP’li Tevfik Göksu’nun unutmak istediği video: Hocaefendi Anadolu’yu mayalayan yeryüzü sultanıdır

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, meclis toplantısında AKP’li Tevfik Göksu'ya, ‘Geçmişte övdüğünüz insanlarda yanıldığınız gibi bugün de sövdüğünüz insanlarda yanılacaksınız’ demişti. Ardından sosyal medyaya Göksu’nun Fetullah Gülen’i öven videosu düştü.

AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Meclisi eylül ayı toplantısında, Tayfun Kahraman’ın daire başkanlığına atanmasına tepki göstermiş ve şöyle demişti:

“Gerçekten bu arkadaşın atandığını medyadan görünce yüreğim burkuldu. Böyle bir ismin İstanbul gibi dünyanın en gizemli şehrine kentsel dönüşüm daire başkanı olarak gezi olaylarında eli kanlı terör örgütlerinin paçavrasının altında gaz maskesiyle beraber havaalanı dursun, boğaz köprüsü dursun diyen bir kişi bu şehrin neresini dönüştürecek. Hadi CHP’lilere bir şey demiyorum, İyi Partililere soruyorum bunu içinize sindirebilecek misiniz?”

İmamoğlu da AKP’li Tevfik Göksu’ya yanıt olarak, “Geçmişte övdüğünüz insanlarda yanıldığınız gibi bugün de sövdüğünüz insanlarda yanılacaksınız” dedi.

İmamoğlu’nun “geçmişte övdüğünüz insanlar” sözüyle neyi kastettiği merak konusu olurken, sosyal medyaya Göksu’nun geçmişte yaptığı ve FETÖ lideri Fetullah Gülen’i övdüğü konuşması düştü.

CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin paylaştığı videoda AKP’li Tevfik Göksu, Fetullah Gülen’i “Yeryüzü sultanı” olarak tanımlıyor.

İşte o video…