AKP’li yazar isim verdi: Sıkı durun o CHP’liyi açıklıyorum!

Eski Akşam gazetesi, yeni TV100 yazarı Murat Kelkitlioğlu, CHP'li bir kaynak tarafından Talat Atilla'ya sızdırıldığı ortaya çıkan yalan 'Külliye' haberiyle ilgili çarpıcı iddia ortaya attı. Kelkitlioğlu sızdıran kişinin Tuncay Özkan olduğunu öne sürdü.

AKP’li yazar isim verdi: Sıkı durun o CHP’liyi açıklıyorum!

Sözcü başyazarı Rahmi Turan’ın yazısıyla patlak veren “Külliye’ye giden CHP’li” iddiasında gözler, yalan haberi Talat Atilla’ya sızdıran CHP yöneticisine çevrildi. Muharrem İnce’nin “CHP genel merkezindeki çete” diye işaret ettiği isimlerin kim olduğu merak konusu olurken, AKP’li yazar Murat Kelkitlioğlu’ndan önemli bir iddia ortaya atıldı.

Kelkitlioğlu, “CHP’deki çetenin başkanlık yarışı” başlıklı TV100’deki köşesinde şöyle yazdı:

“Ne diyor Muharrem İnce,
‘Sayın genel başkana söyledim. Bak bu başımıza iş açacak. Gel beraber açıklama yapalım ama oralı bile olmadı. Bu işin sorumlusu CHP’nin içindeki çete. Bu çete yazın aynı yatta tatil yaptı. Bunlar CHP’li değil,bir menfaat grubu’.

İnce bu açıklamayı, Beştepe’de Cumhurbaşkanı ile gizlice görüşen CHP’li olarak isminin ortay atılması üzerine yaptı. Konu öyle bir hal aldı ki inanılmaz. Böyle bir görüşmenin olmadığı, ortada dolaşan kaynakların yalan bilgilerle ülkeyi karıştırmak istediği ortaya çıktı.

Talat Atilla’dan yeni açıklama: Kaynağım Kılıçdaroğlu’na doğrulattı

Şimdi gelin bu işin perde arkasını sizlere anlatayım. Benim anlatacaklarım da CHP içindeki bir kaynağa dayanıyor.

“Rahmi Turan’a verilen bilgi önce Uğur Dündar’a gidiyor. Bilgiyi götüren isim ise, şimdi sıkı durun, Tuncay Özkan. Yılların duayen gazetecisi Dündar, Özkan’ın getirdiği bilginin teyide muhtaç olduğunu söyleyerek yazmayı reddediyor. Ancak Özkan pes etmiyor ve yeni bir adres arıyor. Bu kez Rahmi Turan ile arasının iyi olduğunu bildiği Talat Atilla’ya gidiyor ve bilgiyi paylaşıyor. Sonrası malum. Atilla, Rahmi Turan’la konuşuyor ve Turan da köşesinde bu yalan bilgiyi yazıyor. Bu gelişmenin ardından da durmuyor Özkan. Bu kez de gece yarısı İsmail Küçükkaya’yı arayarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun sabah programa çıkmak istediğini söylüyor. Kılıçdaroğlu ve Özkan’ın planı buraya kadar tıkır tıkır işliyor. Ancak sonrası malum. Yalan birkaç gün sonra patlak veriyor”.

Özkan ve Kılıçdaroğlu’nun bu sinsi planının bence iki nedeni var.

Birincisi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinden daha yüksek oy alan Muharrem İnce’nin önümüzdeki Nisan ayı ortasında yapılacak büyük kurultay öncesi önünü kesmek.

Peki niye ? Tuncay Özkan’ın en temel niyeti Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanlığı görünüyor. Böylesi bir operasyonla önümüzdeki dönemde karşısına çıkacak Muharrem İnce gibi engellere karşı mıntıka temizliği yapıyor olabilir…”