AKP’li yazardan Selman Öğüt’e ‘FETÖ’ iğnelemesi

featured
service

Star yazarı Ardan Zentürk, isim vermeden Selman Öğüt’e gönderme yaparak, ‘Kendini iyi saklamış kripto FETÖ’cü olsam, 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan ‘yeniden Kuvayı Milliye ruhunu’ bölmek için ‘Kemalizm tartışmalarının’ üzerine atlardım, çok şükür, değilim’ ifadelerini kullandı.

AKP’li öğretim üyesi Selman Öğüt’ün bir televizyon programında ‘Kemalizm’i hedef alan konuşmasıyla başlayan tartışma AKP’li yazarlar arasında sürüyor.

Star yazarı Ardan Zentürk, Kemalizm diye bir ideoloji olmadığını anlattığı yazısında, Kemaliz tartışmasını büyütmenin FETÖ’nün işine yarayacağını ifade etti.

Kemalizm tartışmasını sürdüren bir başka Star yazarı Ersoy Dede ise sosyal medyadan Zentürk’e yanıt verdi.


Dede, “Ardan Abi’nin muhteşem tespitleri önünde şapka çıkarırım. Ancak bu, Kemalizmin araçsallaştırılarak belli kesimler üzerinde tehdit olarak varlığını sürdürdüğü gerçeğini değiştirmez. Ayrıca 15 Temmuz’da tankları alkışlayan cadde çocukları da kendini Kemalist olarak tanımlıyordu” mesajı paylaştı.

Zentürk, bugünkü köşesinde şöyle yazmıştı:

“(…) Gazi’nin bıraktığı tek gerçek, Bandırma Vapuru Doktrini’dir. Kuvvayı Milliye ruhu esas zemindir.

Partiler üstü, dini-etnik aidiyete dayanmayan, milletin tamamını kucaklayan eylem biçimidir.

Emperyalistle işbirliği yapmaz, memleket saldırı altındaysa “orta yolcu” davranmaz, tüm makam ve rütbelerinden sıyrılır, sine-i millet üzerinden tam bağımsızlık mücadelesinin neferi olur.

15 Temmuz gecesi Saraçhane, Vatan Caddesi veya Çengelköy’de aptestini alıp hainin üzerine “Allahüekber” diyerek yürüyen muhafazakarla, Kumkapı veya Boğaz’daki içkili  lokantalardan çıkıp gelenleri bir cephede buluşturan miras budur.

Türkiye’nin ana çelişkisi muhafazakar-laik değildir, ana çelişki vatanseverler ile emperyalizmin işbirlikçileri arasındadır.

Kendini iyi saklamış kripto FETÖ’cü olsam, 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan “yeniden Kuvvayı Milliye ruhunu” bölmek için “Kemalizm tartışmalarının” üzerine atlardım, çok şükür, değilim.”

AKP’li yazardan Selman Öğüt’e ‘FETÖ’ iğnelemesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Aydınlarla yolunu ayıramayan kişi fetöyle de ayıramaz. Aydınlarla yolunu ayırma, öyle MUSTAFA TAŞAR’ın yapmış olduğu gibi, külhanbeyi ağzıyla racon kesmekle olmaaaz..!..! Amerika’nın Britanya’nın istediği telden çalmayı, makamdan ötmeyi öğreneceksin hemşehrim.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!