AKP’liler arasında FETÖ polemiği: Metiner’den Elitaş’a Kayseri cevabı

AKP'li Mustafa Elitaş, daha önce FETÖ borsası iddialarına tepki göstermişti şimdi Kayseri'deki FETÖ yapılanmasına dikkat çekenleri hedef aldı. Mehmet Metiner ise Elitaş'a tepki göstererek haddini aştığını belirtti.

AKP’liler arasında FETÖ polemiği: Metiner’den Elitaş’a Kayseri cevabı

Geçtiğimiz aylarda Kayseri’de yayın yapan Kent Türk Televizyonu’nda canlı yayına katılan AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, FETÖ ile mücadele konusunda “Açık söylüyorum Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. Amerika’da Pensilvanya Türkiye için ne ifade ediyorsa işte Kayseri’de bu manada Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. O nedenle burada verilen mücadele çok önemlidir” demişti.

AKP içinde de hâlâ kripto FETÖ’cülerin olduğu inancı taşıdığını belirten Metiner, “Bu FETÖ’cüler ahtapot gibi buradan kolunu kesiyorsunuz öbür taraftan bir başka oluşumun içine girip oradan partiye sızabiliyorlar” demişti.

Metiner’in sözlerine Ekonomi eski Bakanı ve AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’de katıldığı bir televizyon programında tepki gösterdi.

Elitaş, “Kayseri’de iş adamlarına FETÖ’cü diye iftira arıp korkutan bir şebeke var… Kayseri’yi Pensilvanya gibi gösteren Mehmet Metiner haddini aşmıştır. İki tane bozuntu adam var onlardan bilgi alıyor. Her devirde fitne sokmaya çalışan adamlarla sen düşüp kalkamazsın. Kayseri’ye çamur atmak senin haddie değil” dedi. Elitaş, emniyete ve yargıya suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

METİNER’DEN ELİTAŞ’A: KİMLE DÜŞÜP KALKTIĞINA DİKKAT ET

Elitaş’ın açıklamaları Kayseri’de yayımlanan Kent Vizyon gazetesinde de yer aldı. O gazetenin kapağını paylaşan Mehmet Metiner, “Asıl sen haddini aşıyorsun Elitaş efendi! Sen Pensilvanya metaforu üzerinden yaptığım analizi ya anlayacak kapasitede değilsin ya da başka kuyruk acın var senin! Kiminle düşüp kalktığına asıl sen dikkat et! Halktaki karşılığın belli! Her tarafından fitne fücur akıyor!”

‘FETÖ BORSASI’ İDDİASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AKP’li Şamil Tayyar’ın ortaya attığı “Gaziantep’te FETÖ borsası kuruldu” iddialarına Mustafa Elitaş sert tepki göstermişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ borsası iddialarıyla ilgili “Elitaş’a sorsunlar. Dönüp bir de Kayseri’ye bakmak lazım” demişti. Elitaş, “Sayın Kılıçdaroğlu eğer beni de bu borsanın içinde biri olarak gösteriyorsa, onunla ilgili mahkemede hesaplaşmamız gerekir.” demişti.

FETÖ’DEN YARGILANANLARI ZİYARET ETTİ

15 Temmuz’un ardından FETÖ soruşturması kapsamında Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, AKP eski İl Başkanı Ömer Dengiz’in yanı sıra diğer bazı çok sayıda iş adamlarının FETÖ’den yargılandığı ve gözaltında tutulduğu şu günlerde, AKP  Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın,Kayseri Adliyesi’ne resmi plakalı aracı ile gitmişti. Elitaş’ın, Adliye ziyaretinin ardından FETÖ sanıkları adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

VeryansinTv.com