AKP'nin etkili ismi Bilim Kurulu'na savaş açtı

Eski AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, salgın tedbirleri kapsamında ekonominin kötüye gitmesinin sorumlusu olarak Bilim Kurulu'nu gösterdi. Külünk, "Yeter milletin ekmeğinden elinizi ve dilinizi çekin" dedi.

AKP'nin etkili ismi Bilim Kurulu'na savaş açtı

AKP'li isimlerden pandemi sürecindeki ekonomik gidişatla ilgili gelen tepkilere yenisi eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyarılar yapan hükümet basını yazarlarından sonra bir tepki de AKP'nin etkili isimlerinden eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ten geldi. 

Metin Külünk, dün ve bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarında Bilim Kurulu'nun ülke ekonomisi ve siyaset üzerinde "vesayet odağı" haline geldiğini öne sürüp tedbirlerin gevşetilmesi çağrısında bulundu.

Külünk, bilim insanlarının "Ekran ekran dolaşıp korku tellallığı yaparak ekonominin çarklarını durdurduğunu" savundu, salgından en ağır şekilde etkilenen sektörleri sıralayıp durumun "sosyal boyut"una dikkat çekti.

Bilim insanlarına "Yarın tıbben bu virüsün tüm gerçekleri ortaya çıktığında millete bugün söylediklerinizin gerçeğini öğrenildiğinde ne anlatacaksınız?" diye seslenen Külünk, sözlerinin sonunda da "Bilim adamı kimliği taşıyan bir kısmı isimler, Yeter milletin ekmeğinden elinizi ve dilinizi çekin" ifadelerini kullandı.

Külünk'ün dün paylaştığı mesajların tamamı şöyle:

Külünk bugün de sosyal medya hesabından açıklamalarını sürdürdü: