AKP’nin miting ‘organizatörü’ İBİTEM’e ‘el koydu’ 

İBB’de, yerel seçimlerde AKP'nin miting çalışmalarını organize ettiği gerekçesiyle eleştirilen ancak görevde yükselerek İtfaiye Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı olan Raif Gürcan Göktaş, uzun yıllar görev yapan 30’dan fazla itfaiye çalışanının görev yerini değiştirdi. Bazı itfaiye erlerini amir yapan Göktaş’ın uygulamalarının İstanbul Büyükşehir Belediyesinde tepki topladığı, başkan Ekrem İmamoğlu’nun altını oyduğu ileri sürüldü.  

AKP’nin miting ‘organizatörü’ İBİTEM’e ‘el koydu’ 

VERYANSIN TV / ÖZEL HABER 

Veryansın Tv geçen günlerde, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde(İBB), yerel seçimler öncesi AKP için çalıştığı, AKP mitinglerine otobüs kaldırdığı ve öğretmen ile öğrencileri mitinge götürmek için organize ettiği öne sürülen İtfaiye Eğitim Merkezi (İBİTEM) Amir Vekili Raif Gürcan Göktaş’ın, İtfaiye Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığına atandığını yazmıştı.

İlgili haber: AKP mitingi organizatörü İBB’de yükseldi

Atamanın ardından bazı İBB çalışanlarının “İmamoğlu’nun altı oyuluyor, atanan kişinin AKP’ye çalıştığını dahi yakınındakiler kendisine söylemedi” dedikleri belirtilmişti.
İBİTEM Müdür Yardımcısı olan Göktaş, ilk icraatını yaptı. Uzun yıllar tecrübe sahibi olan 30’dan fazla itfaiye çalışanının görev yerini değiştirdi. Bazı amirleri görevden alıp, er yaparken, bazı erleri de amir yardımcısı yaptı.
Görev değişikliklerine tepki gösteren birçok kişinin “Hani İmamoğlu, alt tabaka ile uğraşmayacaktı, liyakata önem verecekti ama vermedi” dediği öğrenildi.