Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’a ateş püskürdü: Korkaklar

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'a çok sert ifadelerle yüklendi. Akşener, “Bu seçim erlik günü geldiğinde tez giden İYİ Partililerle yavaş kalan korkaklar arasında olacak.” dedi.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçime sayılı günler kala partisinin milletvekilleri ile Ankara adaylarının katıldığı programda bir konuşma yaptı.

“İYİ Partililere CHP’ye kazandırdığı sürece iyi insanlar deyip kendi yolumuza gidince ‘Bunlar faşist, bunlar akapeli, bunlar sağcı’ diye saldırmalarından artık bıktım. Demeyin kardeşim, bana abla mabla demeyin, istemiyorum.” diyen Akşener, konuşmasında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’a çok sert ifadelerle yüklendi.

Yavaş hakkında “Pazarlıkların en çirkini nerede oldu biliyor musunuz, burada, Ankara’da oldu. Mansur Yavaş, geçenlerde çıktığı televizyon programında olanı biteni itiraf etti. Partimizden istifa ettirdiği il, ilçe başkanlarının, Ankara teşkilat mensuplarımızın kendisiyle çalıştığını söyledi. Mansur Yavaş, artık CHP Genel Merkezi’nin ev kölesi olmuştur” ifadelerini kullanan Akşener, İmamoğlu içinse “Hapis cezası haberini aldığımda Saraçhane’ye koşan bir tek biz vardık. Ama heyhat, bugün geldiğimiz noktada aldığımız karara saygı göstermek yerine hepsinin teker teker hainlik ettiği de biz olduk” dedi.

‘SAYGI BEKLEDİK, ONLAR BİZİ PARYA GÖRDÜ’

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar:

“Biz her dönemde zorbalığa karşı duranlar olduk. Milletimizin istikbaline kastedenler mücadele etmek için her türlü fedakarlığı yapanlar olduk. Muhittin Böcek’in ayağını kaydırmak isteyenlerin karşısında bir tek biz vardı. 2022 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası haberini aldığımda Saraçhane’ye koşan bir tek biz vardık. Ama heyhat, bugün geldiğimiz noktada aldığımız karara saygı göstermek yerine hepsinin teker teker hainlik ettiği de biz olduk, İYİ Parti oldu. Bakın, ne güzel diyor Ozan Arif: ‘Ne insanlar tanıdım, hep hikaye çıktı. Kime dedi ağır bir şey, tarttım baktım, gram çıktı’. Yanına koştuğumuz dünün mağdurları, bugünün zorbaları oldu. Biz onlardan saygı bekledik, onlar bizi parya gördü. Biz onlardan ahlak istedik, onlar bize her türlü ahlaksızlığı yaptı. Dalına bastımız anda, takkeler düştü, keller göründü. Her türlü çirkinlik ortaya saçıldı.

‘SARAÇHANE MEDYASI…’

AK Parti’nin besleyip büyüttüğü yandaş medyaya karşıysak, Özgür Özel’in deyimiyle emekleriyle var ettikleri Saraçhane medyasına da karşıyız. CHP’nin belediye kaynaklarıyla seçim finanse etmesini de elbette eleştireceğiz. Nasıl ki AK Parti’nin siyasi dümenlerine karşı yılmadan mücadele ediyorsak, CHP’nin kirli pazarlıklarına, iftiralarına, operasyonlarına karşı da yılmadan mücadele edeceğiz.

‘MECLİS ÜYELERİMİZ İSTİFA ETTİRİLDİ’

Seçimlere hür girme kararı aldığımızdan beri Antalya’daki, İstanbul’daki belediye meclis üyelerimiz istifa ettirildi. Pazarlıkların en çirkini oldu biliyor musunuz, burada, Ankara’da oldu. Mansur Yavaş, geçenlerde çıktığı televizyon programında olanı biteni itiraf etti. Partimizden istifa ettirdiği il, ilçe başkanlarının, Ankara teşkilat mensuplarımızın kendisiyle çalıştığını söyledi. Biz bunları zaten biliyorduk. Bunu alenen televizyonda itiraf etmesine, bu pişkinliğe şaşırdım. Böyle bir ahlaksızlıkla böbürlenen bu şuursuzluğa şaşırdım. Mansur Yavaş, artık CHP Genel Merkezi’nin ev kölesi olmuştur.”

Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’a ateş püskürdü: Korkaklar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!