Akşener: Şehitlerimiz üzerinden FETÖ’cüleri sevindirecek işlere imza atıyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Libya’daki şehitlerimiz üzerinden FETÖ’cüleri sevindirecek işlere imza atıyorlar. FETÖ’nün ilk hedefi olmuş gazetecileri hapse gönderiyorlar. Libya'daki istihbaratçıların cenazesi bu kadar gizliyse neden siyasi parti temsilcilerini davet ettiniz' ifadelerini kullandı.

Akşener: Şehitlerimiz üzerinden FETÖ’cüleri sevindirecek işlere imza atıyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle tüm kadınlardan destek isteyerek, kadınlar gününü kutladı. Akşener, “Türklerde kadın öğretendir, toplumun direğidir. Türklerde kadın akıldır, sağduyudur, toplumsal hafızadır. Türk devletleri kadını baş tacı yaptığı zaman yükselir. Türkler kadınlarıyla yükselir, kadınlarıyla yücelir. Milli mücadele böyledir, Cumhuriyetin ilk yılları böyledir. Kültürümüz, tarihimiz böyleyken kadın hapisse Türkiye geriliyor demektir. Türkiye’de kadın ölüyorsa Türkiye ölüyor demektir. Kadınımızın her türlü dayatmadan kurtulması için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bugün Türkiye’de kadın evine hapisse, Türkiye geriliyor demektir.  Bugün Türkiye’de kadına şiddet varsa, Türkiye düşüyor demektir. Biz, İYİ Parti olarak buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

‘ASKERİMİZİ ŞEHİT EDEN RUSYA VE ESAD OLDU’

Akşener, Mehmetçiğin İdlib’de vatanı için canını ortaya koyduğunu belirterek, “Soçi mutabakatına uymayan Rusya ve Esad oldu, görüşme talep eden biz olduk. Askerimizi şehit eden Rusya ve Esad oldu, Putin’in ayağına giden biz olduk. Moskova’da kazanan Rusya ve Esad oldu, geri adım atan biz olduk. Sonuçta ne oldu? Moskova protokolüyle Esad yerini korudu, 1 metre bile çekilmedi. Gözlem noktalarımız deniz ortasındaki ıssız adalar gibi Allah’a emanet kaldı. 30 kilometrelik güvenli bölge, 12 kilometrelik güvenli koridora dönüştü” dedi. Akşener, Moskova protokolünün ara çözüm olduğunu ifade etti.

‘MADEM GİZLİYDİ SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERNE KADAR HERKESİ NEDEN DAVET ETTİNİZ’

İYİ Parti lideri Akşener, Libya’da şehit düşen MİT mensubunun cenaze haberi sonrasında tutuklanan gazetecilerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. “Libya’daki şehitlerimiz üzerinden FETÖ’cüleri sevindirecek işlere imza atıyorlar” diyen Akşener, şöyle konuştu:

“FETÖ’nün hedefinde olan gazetecileri yeniden hapse gönderdiler. Son günlerde gazetecilere yapılan operasyonların arkasında bunlar var. Madem şehit istihbaratçımızın cenaze töreni o kadar gizliydi, siyasi parti temsilcilerine kadar herkesi neden davet ettiniz? Madem Libya’daki unsurlarımız bu kadar gizliydi, Sayın Erdoğan dünyanın gözü önünde, ‘Milli İstihbaratımız Libya’da görev yapıyor’ diye neden açık etti?

‘FETÖ’NÜN YÖNTEMİYLE’

Tüm bunlara rağmen, illaki soruşturacaksanız; Gidin, gizli kalması gerektiğine inandığınız o cenaze törenini,  sızdıran mekanizmayı soruşturun. Gidin, gizli kalması gereken bir cenaze törenini,
bu kadar açık ve korunaksız hale getiren işleyişi soruşturun.

Bu açıklara göz yumduktan sonra, haberi yapan gazeteciyi soruşturup, cezaevine göndermek, işin kolay yanı. Üstelik de bunu, FETÖ’nün yöntemleriyle yapmak en kolayı.”

GAZETECİLER TUTUKLANMIŞTI

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç, daha önce Meclis’te İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıkladığı, sosyal medyada da yer alan Libya’da şehit düşen MİT mensubuna ilişkin haberden dolayı “İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa” ettikleri iddiasıyla tutuklanmıştı. Aynı soruşturma kapsamında daha sonra Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel ile birlikte, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser de tutuklanmıştı.