Akşener’den skandal sözler: Siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi

İyi Parti lideri Meral Akşener, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak "Geçmişte siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi. Onun için hiçbirimiz korkmadık ama o çocuğun babasını katledenler torbacı" dedi.

featured

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim ziyaretleri kapsamında Sivas’ta İyi Partililerle buluştu.

Ankara’da, 30 Aralık 2022 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in kendisini ziyaret ettiğini aktaran Akşener, “Ben ısrarla her şeyi takip ederim ama siyasi malzeme haline getirmem. Ama bunu kendisi anlattığı için sizlerle paylaşmak isterim. Ayşe benim evladım gibi. Telefon açtı bana dedi ki, ‘Abla çocuklarla sana gelmek istiyoruz’. Ben de dedim ki, ‘Eve mi?’; ‘Her yere olabilir’ dedi. Dedim ki ‘Partiye olabilir mi çocuklar da eğlensin, işte herkes seviyor onları, kalabalık.’ ‘Olur’ dedi” ifadelerini kullandı.

‘SİYASİ CİNAYETLERE ŞAHİT OLDUK AMA MERTÇEYDİ’

Akşener, şunları söyledi:

“Küçük kızı elleri buz gibi, ayaklar buz gibi, burun buz gibi. Neden biliyor musunuz? Haykıra haykıra ağlayasım var. ‘Anne gözümün önünden ayrılma, ya seni de babam gibi vururlarsa…’ Nasıl biliyor musunuz, titriyor. Çünkü torbacılar öldürdü, katletti. Biz geçmişimizde siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi. Onun için de hiçbirimiz korkmadık ama o çocuğun babasını katledenler torbacılar, torbacılar. Ve onların yarın ne yapacaklarını o çocuk bilmiyor. Koruma polisleri çocuğu aldılar, bütün telefon numaralarını verdiler. Bir çocuğa bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Bu çocukların ahının yerde kalmaması için bizi seçin.”

‘BAŞARAMADIK’

Seçimlerle ilgili birey olarak pek çok hakaret işittiğini belirten Akşener, şunları kaydetti:
“Pek çok çirkinlikle karşılaştım, pek çok iftiraya uğradım. Her ağzını açan benimle ilgili konuşuyor. İki kelime çok önemlidir, gerçek değilse şerefsizliktir. Birisi mahremini bilirim kelimesi, birisi sırlarına vakıfım kelimesi. Eğer bu iki mahrem ve sır kelimelerinin karşılığı yoksa bunu ima eden, söyleyen herkes şerefsiz oğlu şerefsizdir. Bunu niye söyledim, kızdığım için söylemedim, asabileşmedim. Konumuz o değil, söylemeye çalıştığım şey, bütün bunlar söyleniyor. Niye biliyor musunuz? CHP ile el sıkışmamız için. CHP ile el sıkıştık, başaramadık. Biz şu ana kadar CHP’ye laf etmiyoruz, seçilmiş belediye başkanlarına laf etmiyoruz, hakaret etmiyoruz. Sadece bir risk alarak biz şu anda tartılıyoruz. Başarırsak hepimizin, inşallah başaracağız. Başaramazsak onun bedeli benimdir. Ben kellemi ortaya koydum diyorum, seçmen ya tekme atacak ya da oturup benim kafamı yeniden yerine koyacaksınız. Türkiye’min yoluna baş koydum. Sonuç itibariyle o bedeli ödemeye hazırım, gönüllüyüm. Bu hür ve müstakil olmanın Türkiye’ye faydası olacağına inanmak demek. Sıkışmışlığın kırılmasının size fayda sağlayacağına inanmak demek. Herhangi bir siyasi yapıyla herhangi bir pis pazarlığın içine girmemek demek.”

 

Akşener’den skandal sözler: Siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Zamanında akpliler için kereste gibi herifler oturup kalkmasını bilmiyor demişti. Yaşından başından utan, mumcunun, hablemitoglunun, kislalinin katledilmesinin neresinde mertlik gördün? Yapanları biliyorsun da onları mert insanlar olarak mı tanımliyorsun? Ayrıca korkma sana kimse birsey yapmaz. Tansunun prensesi.

  2. 18 Ocak 2024, 23:53

    “(…) Geçmişte işlenen siyasi cinayetler mertçeydi, Sinan Ateş cinayetini torbacılar işledi…” Demek ki çoğu siyasî cinayetleri “mertçe” diye överken en son Sinan Ateş cinayetini torbacılar işledi diyerek önemsizleştiriyor, değersizleştiriyorsunuz. Bu sözlerinizin altını doldurarak kamuoyu ile paylaşırsanız belki savcılar da haberdar olup adaleti sağlamak için derin bilgilerinizden yararlanabilirler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!