Alaattin Çakıcı’dan ‘CHP’li başkana ziyaret’ açıklaması: Ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı

featured

Alaattin Çakıcı, CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaretine ilişkin CHP içinde oluşan tepkiden sonra açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’na yüklenen Çakıcı, “Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP Genel Başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar. Recep Gürkan ile uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı” ifadelerini kullandı. 

CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve Nisan ayında infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı‘yı makamında kabul ederek hediye vermesi, parti yönetimi tarafından tepki çekmişti. CHP, Recep Gürkan hakkında inceleme başlatmıştı.

Alaattin Çakıcı konuyla ilgili sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen Çakıcı, “Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP Genel Başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar. Recep Gürkan ile uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı” dedi.

Alaattin Çakıcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Altınhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı. Vatan sevgisinin ne anlama geldiğini, atalarının balkanlarda yaşadıkları soykırımına uğrayan Balkan Türklerinin anavatanı Trakya bölgesi ile her zerresi bütünleşmiştir. Trakyalılar devletin bütünlüğüne, dinine, resmi diline, bayrağına, ezanına, ülkemizi esaretten kurtaran kadronun lideri Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıdır ve bu ilkeler her Trakyalının vaz geçilmezidir.

Sayın Recep Gürkan, PKK’ya ve bölücülerin siyasi kanadı olan HDP’ye, 6 okun biri olan milliyetçilik kavramını ve devletin bekası ile ilgili tavrını açıkça ortaya koymuştur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi sözde Atatürkçü değil özünde Atatürk ilkeleri doğrultusundaki bir Türk milliyetçisidir. Mustafa Kemal Atatürk, sadece CHP’lilerin değil Türkiye Cumhuriyetinin ve bütün Türk dünyasının Atatürk’üdür ve Türkiye’nin ilk bozkurdudur.

Kemal Kılıçdaroğlu gibi düşünenler Atatürkçülük adı altında CHP’nin içini boşaltarak Gazi Mustafa Kemal’e ihanet içindedirlerdir. Eğer kalbi Atatürkçü olsalar PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ortak seçime girmezlerdi, aynı yanlısı milliyetçiyim diyen bir hanımefendi de yapmıştır.”

‘ALLAH CUMHUR İTTİFAKINI KORUSUN’

Çakıcı, “Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP Genel Başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler.

Rabbim devletine bağlı her etnik kökenden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını korusun ve yüceltsin. Alemlerin Rabbi, adalet duygusundan, doğruluktan ve sosyal adaletten şaşırmayacaksa Cumhur İttifakını korusun ve yüceltsin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya Türklerinin yaşayan son efsanevi lideri Sayın Devlet Bahçeliye ve tüm kamuoyuna Saygılarımı arz ederim.”

Alaattin Çakıcı’dan ‘CHP’li başkana ziyaret’ açıklaması: Ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!