Ali Babacan: 6 parti dışında 7’nci bir isim de aday olabilir

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, cumhurbaşkanlığına 6'lı masadaki partilerin genel başkanlarından birinin de aday olabileceğini, 7'nci bir ismin de çıkabileceğini söyledi.

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti çalışması kapsamında gittiği Elazığ’da konuştu. “Türkiye’nin değişiminde DEVA Partisi asli bir aktör olacak” diyen Babacan, “Devlette yuvalanmış çeteler de bağımsız ve tarafsız yargıyla karşılaşacak” ifadelerine yer verdi.

‘DEVA PARTİSİNİN B PLANI DA BU OLACAKTIR’

Açıklamasında cumhurbaşkanlığına 6’lı masadaki partilerin genel başkanlarından birinin de aday olabileceğini, 7’nci bir ismin de çıkabileceğini belirten Babacan, “6 parti dışında bir 7’nci isim de olabilir. Biz bugüne kadar 6’lı masada henüz herhangi bir ismi konuşmadık. Erken buluyoruz. Geçiş sürecinin yol haritası ve politikalar konusunda mesafe kaydetmeden isim belirlemenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Mevcut sistemde her partinin genel başkanı o partinin cumhurbaşkanı adayıdır. DEVA Partisinin B planı da bu olacaktır. Fakat biz B planının üzerinde çok durursak orada bir umutsuzluk var havası oluşuyor. O yüzden biz B planından çok bahsetmiyoruz. Şu anki hedefimiz 6’lı masadan ortak aday çıkarmak” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROLU PARTİSİNE 6’LI MASA İLE İLGİLİ TALİMAT VERMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına 6’lı masada karşı çıkılması halinde masanın dağılacağını” belirtmişti.

Kuşoğlu’nun geniş yankı uyandıran sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, bugün genel başkan yardımcıları ve milletvekillerine “6’lı masanın karar verdiği, vereceği konular ve altı genel başkanın görüşeceği kararlar ile ilgili değerlendirmede bulunulmaması” yönünde talimat verdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da Kuşoğlu’nun sözleri üzerine isim vermeden şu açıklamayı yaptı:

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, altılı masa ve onu meydana getiren partilerin Sayın Genel Başkanları dışında hiç kimsenin açıklama yapma yetkisi yoktur.

Ali Babacan: 6 parti dışında 7’nci bir isim de aday olabilir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Evet, sayın Babacan. Biliyoruz, İngiliz gülü Abdullah değil mi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!