Ali Erbaş yalnız değildir! İşte Atatürk karşıtı bir parti

Murat Şimşek yazdı:

Ali Erbaş yalnız değildir! İşte Atatürk karşıtı bir parti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'da kılınan cuma namazındaki hutbe konuşmasında cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik ismini vermeden kullandığı ifadelere tepkiler yağdı.

Erbaş, hedefinin Atatürk olmadığını savunuyor ancak tıynetine bakınca niyetinin ve hedefinin ne olduğu tartışmaya yer bırakmıyor. Erbaş’ın gafleti bir yana bu açıklamaların ardından hükümete ‘muhalif’ bazı gruplarda bir Atatürk’ü savunma yarışı başladı ki sormayın. FETÖ’cüsünden PKK’lısına varlıkları Atatürk düşmanlığına dayanan terör örgütleri bile topa girdi.

Sadece mirasını yerken hatırladıkları Atatürk’ü yıllar önce terk eden bir parti var. Tek yaptıkları Meclis’te soru önergesi vermekti artık belediyeden rant kovalamak gibi ikinci bir işleri de oldu.

Hep onlar soracak değil ya biraz da biz soru soralım, Atatürk’e saldıran Ali Erbaş ve avaneleri kendini yalnız hissetmesin…

-1993 yılında Gelecek Bahar adlı bir dergide ‘Su Üzerinde Yürümek’ adlı bir yazı kaleme  alan "Bir zamanlar şanlı ecdat vardı; dört kıtada at koşturan, sonra Ayasofya, Yunanistan'ı tel'in mitingleri ve büyük doğu. Bir de kefere Kemal” satırlarını yazan kişi hangi partinin meclisine  “kadınlar kotası”ndan girdi.

-“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganına karşı çıkıp, militanca bulduğunu söyleyen kadın hangi partinin İstanbul İl Başkanı?

-İzmir Barosu başkanıyken gazetelere verdiği röportajda “Ne Atatürk rozeti ne Türk Baydağı ne türban” diyen kişi hangi partide Konak belediye başkan adayı yapıldı ve hangi "çok Atatürkçü" partinin seçmeni tarafından seçildi?

-Atatürk’e ‘deccal’ diyen FETO’nun akıl hocası Said Nursi’nin kitaplarının yasaklanmasına karşı kampanyalara hangi parti destek verdi, Nurcuları toplantılarda kim ağırladı, Çanakkale’deki “Adalet kurultayı”nda Risali Nur’dan bölümler okutanlar kimlerdi?

-Kıbrıs’a Rum gözüyle bakıp adanın birleşmesini isteyen kimdi?

-Polisleri, savcıları şehit eden DHKPC’li teröristlere ağıtlar yakan Grup Yorum’un militanlarına, KHK ile kovulan örgüt sempatizanlarına sahip çıkan kimdi?

-Yıllardır bu ülkenin Atatürkçülerine kumpas kuran, soruları çalan, yatak odalarına kamera yerleştiren FETÖ’cü hainlerin görevlerine iade edilmesi için yapılan kampanyalara destek olan kimdi?

-“Bütün cumhuriyet tarihi ahlaksızlık tarihiydi” diyen, her fırsatta Atatürk’e hakaret edip diktatörlükle suçlayan Ahmet Altan’a meclis kürsüsünden özgürlük isteyen kimdi?

-Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yapıp, Abdullah Gül için nabız yoklayan hangi partiydi?

-Taksim meydanında elinde “Seyit Rıza” fotoğrafıyla, “katil devlet” sloganıyla Mustafa Kemal’i ve Cumhuriyet kadrolarını Tunceli’de “katliam yapmakla” suçlayan vekiller hangi partidendi?

-“Kobani eylemleri” adı altında terör örgütü uzantıları dört bir yanda Atatürk heykellerine saldırırken, heykelleri yakarken HDP’li gençlerle birlikte “Diren Kobane” eylemleri yapanlar hangi partinin gençlik kollarıydı?

-Hatta PYD'liler için yarım kampanyası düzenleyip topladıkları yardımları sözde Kobani kanton Başbakanı Enver Müslim'e elden teslim edenler hangi partidendi?

-Sınır ötesinde PKK’nın uzantılarına yönelik operasyonlara karşı çıkmak için sosyal medyada “savaşa hayır” kampanyaları başlatıp, “saray savaşı” diyerek Türk askerine karşı PKK/PYD’li teröristlerin safını tutanlar kimdi?

-Terör örgütü PKK’nın çukurlar kazıp yüzlerce askeri şehit ettiği, şehirleri yaşanmaz hale getirdiği o kara günlerde HDP’li gençlerle birlikte ortak eylem yapıp “Bizde bölgeye gidip hendeklerde savaşacağız” diyen hangi partinin gençlik kolları başkanıydı?

-Daha iki gün önce kurultaylarında “Kürt sorununa çözüm” adı altında etnik açılım heveslerini açıklayan hangi partiydi?

-“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyenlere, “ Mustafa Kemal'in generali olsanız ne yazar, it sürüleri” diyen HDP’li Ağrı Belediye Başkanı’nın görevden alınmasına karşı açıklamalar yapan kimlerdi?

-Atatürk’e “İngiliz işbirlikçisi, Cumhuriyet’e “askeri diktatörlük diyen terör örgütü Tikko’nun kurucusu İbrahim Kaypakkaya’yı mezarı başında saygıyla anan hangi partinin milletvekilleri?

“Kemalizmi”, “ulusalcılığı” hakaret gibi görüp kendine “sosyal demokrat” kimliği çizip Altı Ok’u bile tartışmaya açanların bugün Ali Erbaş’ı eleştirmeye hakkı var mı?