Ali Yerlikaya’dan ‘Süleyman Soylu’ sorusuna yanıt

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Süleyman Soylu dönemi ile ilgili sorulan bir soruya yanıt verdi. Soylu döneminde yapılan operasyonlar hakkında bilgi veren Yerlikaya, "Son beş yılda (2018-2022) meydana gelen toplam 2 bin 102 organize suç olayında 27 bin 186 şüpheliye işlem yapılmış, 9 bin 651 şüpheli tutuklanmıştır." dedi.

featured

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı 2024 Yılı Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda eski Bakan Süleyman Soylu dönemine dair soruya yanıt verdi.

T24’ün haberine göre, DEVA Partisi Ankara Milletvekili İdris Şahin 8 Kasım’daki TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Yerlikaya’ya, Soylu’nun kadrolarını “temizlediği” ve aynı dönem artan suç örgütlerine karşı operasyon düzenlediğine dair iddiaları gündeme getirerek, “İçişleri Bakanlığında sanki devir teslimden sonra var olan sayaç sıfırlanmış gibi bir görüntü var, sizce İçişleri Bakanlığında saat ve sayaç yeniden sıfırlandı mı?” sorusunu yöneltti.

Bakan Yerlikaya ise bu soruya, Soylu dönemindeki operasyonlar hakkında bilgi vererek yanıt verdi. Yerlikaya, “Son beş yılda (2018-2022) meydana gelen toplam 2 bin 102 organize suç olayında 27 bin 186 şüpheliye işlem yapılmış, 9 bin 651 şüpheli tutuklanmıştır. Genel olarak görüldüğü üzere, organize suç örgütlerine karşı devletimizin ilgili tüm kurumları ile koordineli bir biçimde süreklilik arz edecek şekilde operasyonlar yürütülmektedir. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun önceliklerinden birisi olan ‘huzurun kökleştirilmesi’ hedefi doğrultusunda tüm suç ve suçlulara karşı yürütülen operasyonlara aralık vermeksizin devam edilecektir” yanıtı verdi.

Ali Yerlikaya’dan ‘Süleyman Soylu’ sorusuna yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. tutuklananlarin ne kadari, ne kadar ceza aldi ve sorusturma sonuclarindan tepedeki kimler tutuklandi, ve ne kadar ne ceza aldi. Sen bunlari soyle. Yargi borsasindan bahset.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!