Avrupa demokrasisine bak! Alman kulübü Enver Cenk’i kadro dışı bıraktı

Almanya'nın ırkçı takımlarından St. Pauli, Türk askerine destek paylaşımından dolayı Enver Cenk Şahin'i kadro dışı bıraktı.

Avrupa demokrasisine bak! Alman kulübü Enver Cenk’i kadro dışı bıraktı

Almanya‘nın St. Pauli klübü, Türk askerine destek paylaşımından dolayı Enver Cenk Şahin’i kadro dışı bıraktı.

Almanya Bundesliga 2 ekibi St. Pauli’de forma giyen Cenk Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiği gerekçesi ile kadro dışı bırakıldı.

St. Pauli’den yapılan yazılı açıklamada, “Taraftarlar, kulüp üyeleri ve Türkiye’den kişilerle yapılan görüşme sonucunda, yaptığı paylaşımın farklı anlaşılabileceği ve farklı kültürlerde farklı algılanabileceği fark edilmiştir. Kulüp olarak tabii ki her türlü savaş hareketine karşıyız. Oyuncu takımla idmanlara devam edecektir ve yeni kulüp aramasına izin verilecektir” denildi.

Şahin’in Mehmetçik için paylaştığı mesaj…

ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA: ‘KALDIR’ DEDİLER KALDIRMADIM

Şahin, durumla ilgili olarak Sabah’a konuştu ve “Dönünce kulüpteki durumum belli olacak. Bu tarz konulara kulüp girdiği için sıkıntı yaşanıyor. Ülkemize karşı bayağı sertler. Ülkemize karşı anlam veremediğim olumsuz bir bakış açısı var. Bizim yaptığımız yanlış bir şey yok” dedi. Şahin, Alman ekibinin isteğine rağmen paylaşımını kaldırmadığını söyledi.

FRSANSA’DA DA AYNI MANZARA

A Milli Takımımızın, Arnavutluk maçında asker selamı vererek Mehmetçiğe destek mesajı göndermesi, Fransa’da da benzer anlayışı hortlattı.

Bu akşam karşı karşıya geleceğimiz Fransa’da dün sosyal medyada kampanya başlatan bazı Fransızlar, Türkiye-Fransa maçının iptal edilmesini istedi.

Dün (13 Ekim) sosyal medya ağı Twitter’da başlatılan #AnnulationMatchFranceTurquie (Fransa-Türkiye maçı iptal edilsin) etiketi kısa sürede ülke gündeminde ilk sıraya yükseldi.

Etikete Fransız milletvekillerinin de destek verdiği görüldü. Bazı Twitter kullanıcıları “müttefikimiz Kürtlerin öldürüldüğü operasyonu asker selamı ile destekleyen futbolcuları sahamızda ağırlamak istemiyoruz” derken, bazı Fransızlar iki ülke arasındaki diplomatik gerilimin güvenlik sorunlarına yol açacağını savundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un TSK operasyonunu hedef alması ve Türkiye’ye silah ihracatını askıya aldıklarını duyurması, Fransız kamuoyundaki Türkiye karşıtlığının yükselmesinde de etkili oldu. PYD/YPG terör örgütü yöneticilerini Elysee Sarayı’nda ağırlayan Macron, örgüte destek mesajı vermişti.