Ankara'da iki park, iki fotoğraf

Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen önce Ergenekon kumpası sonucu intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın adının bulunduğu parkı açarak Ergenekon ve Balyoz mağdurlarını andı. Ardından da bu kumpaslarda FETÖ'nün yanında yer alarak sanıklara karşı müdahil olan ve “Ergenekon Derinleştirilsin” bildirisinin imzacısı Şebnem Korur Fincancı’yla birlikte Sağlıkçılar adlı parkı açtı.

Ankara'da iki park, iki fotoğraf

VERYANSIN TV

Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen Öveçler’de önce Ergenekon kumpası sonucu intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın adının bulunduğu parkı, hemen ardından ‘Ergenekon Derinleştirilsin’ deyip, davaya FETÖ’nün yanında müdahil olan Şebnem Korur Fincancı’yla birlikte Sağlıkçılar adlı parkı açtı. Taşdelen ilk açılışta FETÖ kumpasçılarına tepki gösterdi, ardından da FETÖ kumpasının en büyük destekçisiyle açılış yaptı.

Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen önceki gün ilçede 3 park açılışı yaptı. Parklardan biri Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ’nün hedefinde olan ve bu haksızlığı kaldıramayıp hayatına son veren Deniz Yarbay Ali Tatar’ın adını taşıyordu. 
Alper Taşdelen 12 Kasım’da Ali Tatar parkının açılışında yaptığı konuşmada, Ergenekon kumpasını yapan ve onlara destek verenlere karşı kahramanca mücadele eden Ergenekon ve Balyoz mağdurlarını andı.

Bu açılışın hemen ardından Taşdelen aynı saatlerde ikinci parkın açılışı için Sağlıkçılar adı verilen parka gitti. Pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlıkçılar için açılan parkta da bir konuşma yaptı. Parkın açılışına davet edilen ise Türk Tabipler Birliği idi. Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı da parkın açılışında bir konuşma yaptı ve açılış kurdelesini Taşdelen ile birlikte kesti. 
Taşdelen yarım saat farkla önce Ergenekon kumpasına uğrayan Ali Tatar’ın ailesiyle kurdeleyi keserken, ardından Ergenekon kumpasçılarının yanında yer alan Fincancı ile birlikte kurdele kesmesi dikkat çekti.

Fincancı, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ'nün yanında yer alarak davaya sanıklara karşı müdahil olan tek isimdi. Fincancı ayrıca “Ergenekon Derinleştirilsin” bildirisinin imzacılarından olmuştu.
Çankaya Belediyesi sitesinde 3 parkın açılışı için hazırlanan haberde Sağlıkçılar Parkının açılışının fotoğrafını paylaştı.