Amerika’nın ‘yakın dostu’ Aslı Aydıntaşbaş: Washington’da İmamoğlu’na muazzam bir ilgi var

ABD'li yetkilerle sık sık bir araya geldiği bilinen Aslı Aydıntaşbaş, Washington’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ‘muazzam bir ilginin’ olduğunu söyledi. İmamoğlu'nun dış ilişkiler danışmanı olduğu iddiaları da gündeme gelen Aydıntaşbaş, "İmamoğlu’nda liderlik kumaşı görülüyor. Türkiye siyasetinde rol oynayacak birisi" ifadelerini kullandı.

featured

VERYANSIN TV

Amerika’nın ‘yakın dostu’, açılım sürecinin destekçisi Aslı Aydıntaşbaş Nevşin Mengü’nün Youtube kanalında seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Nevşin Mengü’nün ‘İmamoğlu ABD’de öne çıkan bir figür mü?’ sorusuna yanıt veren Aydıntaşbaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ABD’de yoğun bir ilginin olduğunu söyledi.

Aydıntaşbaş şu ifadeleri kullandı:

‘MUAZZAM BİR İLGİ VAR’

Aydıntaşbaş şunları söyledi:

‘Erdoğan’dan sonra kim gelecek’ tartışması Amerikalıların çok sevdiği bir konu. Uzun vadeli beyin fırtınası yapmak… Ama bunlar afaki konular. Hakan Fidan ismi konuşuluyor, Ekrem İmamoğlu ismi konuşuluyor falan ama biz biliyoruz ki ne Erdoğan’ın siyasetten emekli olma arzusu var ne de Türkiye’nin dinamiklerini uzaktan kestirmek mümkün. Fakat Ekrem İmamoğlu’na ilgi muazzam. Zaten ilgi vardı, şimdi iyice artmış durumda özellikle İstanbul başarısından sonra. İlginçtir ki Mansur Yavaş bu kadar konuşulmuyor belki de daha düşük profilli birisi olduğu için. Belli ki liderlik kumaşı görülüyor İmamoğlu’nda. Türkiye siyasetinde de rol oynayacak birisi. Haliyle Ekrem İmamoğlu ile ilgili muazzam bir ilgi var. Bunu yadsıyamam. “

‘HAKAN FİDAN HAYRANLIK YARATTI’

Aydıntaşbaş, ABD’de Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a da ‘hayranlık’ oluşmaya başladığını ifade etti.

Aydıntaşbaş “Geçmiş dönemlerde olduğu gibi parmak sallayan birisi değil. Yapıcı bir üslup… Burada Hakan Fidan’la ilgili adeta bir hayranlık oluşmaya başladı. Blinken-Fidan ilişkisi çok iyi. Parmak sallayıp ilişkileri geren bir üslup yerine Hakan Fidan’ın yapıcı üslubu dikkat çekti. Pragmatik ve makul bir üslubu olması burada bir hayranlık yarattı.

‘İMAMOĞLU’NUN DANIŞMANI’ HABERLERİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, sır gibi sakladığı gizli danışmanının İstanbul Büyükşehir Kent Konseyi üyesi Aslı Aydıntaşbaş olduğu iddia edilmişti. İmamoğlu’nun yabancı misyon şefleri ve Türkiye’ye gelen heyetlerle gerçekleştirdiği görüşmelerini perde arkasından Aslı Aydıntaşbaş’ın organize ettiği öne sürülmüştü.

HENRİ BARKEY’LE NE KONUŞTU?

FETÖ’nün hain darbe girişiminden 3 gün sonra, 18 Temmuz 2016’da Karaköy’de eski CIA danışmanı Henri Barkey ile yemek yiyen gazetecinin Aslı Aydıntaşbaş olduğu ortaya çıkmıştı.

ASLI AYDINTAŞBAŞ KİMDİR?

Aslı Aydıntaşbaş, çözüm sürecinin de baş destekçilerindendi. Hala da masaya oturulmasını destekleyen eski Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Aydıntaşbaş, Suriye’de Ahmet Davutoğlu politikalarının sözcüsü rolünü üstlenmişti. Aydıntaşbaş’ın Amerikalı yetkililerle de arasının çok iyi olduğu biliniyor.

OSMAN KAVALA’YA İMZA

Aydıntaşbaş, Soros’un Açık Toplum Vakfı lideri Osman Kavala’ya dostları tarafından gönderilen bir kitaba imzasını da atmıştı.

Aydıntaşbaş’ın FETÖ’nün kumpaslarında da büyük görev üstlendiği ortaya çıkmıştı.

ERGENEKON KUMPASININ İLK HABERİ ONA AİT

Aslı Aydıntaşbaş, sözde Ergenekon örgütünün de ilk haberini yapan isim olmuştu.

Kıbrıs kahramanı merhum Muzaffer Tekin’in fotoğrafını kullanarak Sabah gazetesinde sürmanşetten yayınladığı haberin başlığı “Ergenekon anayasası” idi.

Haberin yapıldığı 26 Mayıs 2006 tarihine kadar Ergenekon davasına ilişkin tek bir bilgi ya da operasyon bile söz konusu değildi.

Aslı Aydıntaşbaş, bu haberi gazetenin iç sayfasında da “İşte derin devletin gizli anayasası” başlığıyla görmüştü.

BELGEYİ KENDİ VERDİ AMA 4 YIL SUSTU

Aydıntaşbaş’ın en büyük vukuatı ise yine Ergenekon kumpasıyla ilgiliydi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in evinden bir belge bulunmuştu. Belge, “Ergenekon Analiz ve Yeniden Yapılanma” belgesiydi ve yalandı.

FETÖ’cü savcılar, Ergenekon davasının temel belgelerinden olan bu belgeyi Doğu Perinçek’in örgüt yöneticiliğinin kanıtı olarak sundu.

Ardından Perinçek tanık olarak dinlenmesi için Aslı Aydıntaşbaş’ın çağırılmasını istedi.

Aydıntaşbaş tam 4 yıl sonra mahkemeye geldi ve belgenin sarı bir zarfla kendisine geldiğini ve şemayı Perinçek’e kendisinin verdiğini açıkladı.

4 yıl sonra gelen bu itiraf herkesi şoke etmişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Aydıntaşbaş eksik kalır mı… ABD’ye halka ‘müttefikliğini göster’ daveti
thumbnail
İlişkili Haber
İmamoğlu’nun ‘akili’ Aydıntaşbaş çıktı
thumbnail
İlişkili Haber
Henri Barkey, 2016 yılında görüştüğü gazeteciyi açıkladı

Amerika’nın ‘yakın dostu’ Aslı Aydıntaşbaş: Washington’da İmamoğlu’na muazzam bir ilgi var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

  1. olmaz mı hiç, yok deseydı şaşrdım.

  2. İki isim var, Cihat Yaycı veya Cem Gürdeniz. Gerisi hava cıva.

  3. Aman şen şakrak!Dünkü Ergenekon Balyoz alçaklığının baş yalaklarından bir mahluk bugün İstanbul lalesi övüyorsa e artık anladın dimi seçmen (süpermen) o lale zehirlidir.

  4. Aynı yazıları bir zamanlar Davutoğlu için yazmışlardı.AMerika ya emrin olur diyen seçilir.Ah ülkem ahhhh.!!!!

    • Siz bakmayım Eİ’nin tekrar seçilmesine, tepki oylarını alan biri. Devlet yönetecek kalibrede bir değidir benim gözümde. Zaten kendini makam pahasına kullandırtmaya çok müsait.

  5. 12 Nisan 2024, 14:13

    Mansur Başkanı kimse engelleyemez. Ekrem’den de Hakan’dan da cabuk olmaz. Altın yere düşse değerin kaybeder mi? Tenekeyi parlatsan hiç çeyrek altın eder mi? Geliyor gelmekte olan Ey Türk düşmanları!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!