Amiral Gürdeniz yazdı, ses Cumhuriyet'in liberal 'sol'cusundan geldi!

Cumhuriyet yazarı Enver Aysever, "Mavi Vatan" için "uyduruk kavram" dedi. Cem Gürdeniz Veryansın Tv'deki son yazısında "Aysever"ler için önemli tanımlamalar yapmıştı

Amiral Gürdeniz yazdı, ses Cumhuriyet'in liberal 'sol'cusundan geldi!

Amiral Cem Gürdeniz, Veryansın Tv'de yayınlanan son yazısında Mavi Vatan'a yönelik emperyalist saldırıları ve içerdeki destekçilerini yazmıştı.

Gürdeniz "içerdekiler" için şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu tipler, Soros’tan, yabancı istihbarat ajanslarından beslenen kanserli parazitler, Türkiye’yi omurgasından kemiren tarikatlar, Atatürk adına bile tahammül edemeyen çevreler ve dost görünerek emperyalizme selam duran sahte Atatürkçüler ile birlikte Türkiye’ye ve Mavi Vatan'a saldırmaya devam ediyorlar. Hükümetin iç cepheyi sağlam tutmak yerine Atatürk’e, Lozan’a, İnönü’ye, kurtuluş ve kuruluşa eleştiriler getirerek kutuplaşmayı artırdığı bir dönemde FETÖ artıkları moral bulmaya ve saldırmaya devam ediyorlar. Denizde gerilememiz için, emperyalizme gedik açılması için bastırıyorlar. Donanmamızın zayıflaması, caydırıcılığını yitirmesi için neredeyse yağmur duasına çıkıyorlar."

MAVİ VATAN UYDURUKMUŞ!

Gürdeniz'in pazar günü yayınlanan yazısının mürekkebi kurumadan, Enver Aysever Cumhuriyet gazetesindeki köşesinden ses verdi.

Bir süredir "Atatürk demek istemiyorum" diyen Canan Kaftancıoğlu'nu aklamak için mesaide olan Aysever, bu kez "Mavi Vatan" ı hedef aldı.

Aysever, “Mavi Vatan” diye uydurulan kavram bir türlü sorgulanamıyor örneğin. Kim, neden şimdi önümüze koydu bunu diye? Mesele askeriymiş gibi sunularak özü saptırılıyor. Ekrandan konuşanlar en haklı olduğumuz konuda bile zırvalamayı başarıyor" diye yazdı.

'FITRATLARI BUDUR'

Gürdeniz o yazısında şöyle devam etmişti:

"Bu tipler, doğduklarında ruhları emperyalizme sadakat ile kutsanmıştır. Fıtratları budur. Bunlar ulusal çıkarların daima karşısında yerlerini alırlar. Pusulalarının milli yazılımı yoktur. Geçmiş örnekleri çoktur. Sorosçu ve "Yetmez ama evetçi" koronun kadın ve erkek katılımcıları Ergenekon, Balyoz ve diğer ahlaksız FETÖ kumpas davaları sürerken de "Türkiye’nin bağırsaklarını temizlediğini" iddia eden ihanet ve rezalet cephesindeki yerlerini almışlardı. Değişen bir şey yok. Emperyalizm Türkiye’de her dönemde maaş veya çıkara bağlayabilecek hainler ile kişiliği oluşmamış, aşağılık kompleksleri vatan ve millet sevgisini yok etmiş, kör Batı hayranı "kullanışlı aptalları" bulmakta hiç zorluk çekmiyor. 100 yıl öncesinin Ali Kemalleri, Damat Feritleri, Sait Mollaları, kakalak sürüleri gibi ölürken de çoğalarak görevlerine devam ediyorlar."

Yazının tamamı için tıklayınız...