Amirallere elektronik kelepçe!

Montrö duyurusu soruşturması kapsamında 'yurt dışı yasağı ve il dışına çıkmama' şartıyla serbest bırakılan 14 emeki amirale elektronik kelepçe takılmaya başlandı. Eski Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı emekli Koramiral Atilla Kezek ilk kelepçe takılan isimlerden...

Amirallere elektronik kelepçe!
Amirallere elektronik kelepçe!

104 emekli amiralin 'Montrö' duyurusuna ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 Amiral ile Emniyet'e giderek ifade veren 4 Amiral, ‘yurtdışına ve bulundukları il dışına çıkış yasağı’ konularak serbest bırakılmıştı.

Emekli Amirallere elektronik kelepçe takılmaya başlandı. 

Veryansın Tv'nin edindiği bilgilere göre, emekli Koramiral Atilla Kezek ile emekli Tuğamiral Turgay Erdağ'a elektronik kelepçe takıldı. Emekli Tuğamiral Ali Sadi Ünsal’a da kelepçe takılacağı telefonla bildirildi. Avukatların bu duruma itiraz edecekleri öğrenildi.

Öte yandan, emekli amirallerin avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol konuyla ilgili Sözcü’den Saygı Öztürk’e şunları söyledi: “Bu insanlar Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları döneminde koşa koşa adliyeye gitti. Yıllarını devlet hizmetine vermiş, belli yaşın üzerindeki emekli amirallerin elektronik kelepçe takılması ağırlarına gidiyor. Hepsi bu kararın şaşkınlığı ve üzüntüsünü yaşıyor.”