Ankara’da bir garip toplantı daha!

Geçen ay Ankara'da gerçekleşen ilginç buluşmalara yenileri eklendi. Bazı siyasetçilerin evlerde gerçekleştirdiği toplantılar merak konusu oldu.

Ankara’da bir garip toplantı daha!
Ankara’da bir garip toplantı daha!

ÖZEL HABER / VERYANSIN TV

Başkent’te ilginç toplantılar devam ediyor. Geçen ay Veryansın Tv’de Ankara’da yapılan ilginç bir toplantı haberleştirilmişti. Haberde Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile AKP’nin Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve ABB Meclisinde yaklaşık 5 ay önce istifa eden AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık’ın bir AKP’li yetkilinin şirketinde yaptığı gizli toplantının bilgisi yer almıştı. Gece yarısına kadar yapılan toplantıda nelerin konuşulduğu konusunda bir açıklama yapılmamıştı. 

İLGİLİ HABER Ankara’da kafa karıştıran ‘toplantı’ iddiası

Bu haberin ardından Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, toplantının ayrıntılarını ve bağlantılarını köşesinde kaleme almıştı. Atay yazısında, söz konusu görüşmenin sızmasının arkasında AKP içerisinde derin bir kavganın olduğunu, bu durumun da parti içinde birçok dengeleri değiştirebileceğini yazmıştı. Toplantının ticari değil “siyasi” bir toplantı olabileceğinin de altı çizen Atay, bir gün sonra Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Külliye’de görüşeceğini iddia etmişti. Kimsenin bilmediği o görüşme bir gün sonra gerçekleşti. 

İLGİLİ YAZI Ankara'da sır görüşme... Erdoğan’ın masasına konulan Mansur Yavaş fotoğrafı

O günden bu yana Ankara’da bu toplantıya ilişkin çok dedikodu yapıldı ancak bunlar su üstüne çıkmadı. 

MANSUR YAVAŞ – FETHİ YAŞAR VE ADNAN BEKER GÖRÜŞMESİ

Şimdi Ankara yine başka bir toplantıyı konuşuyor. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, geçen hafta Mansur Yavaş, CHP’li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile görüştü. Yavaş görüşmeye, Melih Gökçek’in bir zamanlar çok yakın çalışma arkadaşlarından olan, ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e destek verip, ABB İyi Parti Grup Başkanvekili olan işadamı Adnan Beker’le birlikte gitti.
Görüşme Yenimahalle Belediye binasında oldu. Konuşmanın ayrıntısı ise bilinmiyor.

BİR TOPLANTI DAHA!

İki gün önce Yavaş ve Beker yine Fethi Yaşar ile bir araya geldi. Ancak bu kez adres farklıydı. İddiaya göre görüşme Fethi Yaşar’ın gizli ve önemli görüşmelerini yaptığı iddia edilen Yakacık Köyü mesire alanında oldu. Akşam 21:00’dan gece 24 sularına kadar süren görüşmenin ardından toplantıya katılanlar evlerine dağıldı. 

YAVAŞ’LA GÖRÜŞEN AKP’Lİ ALTUNIŞIK BU KEZ BEKER’İN EVİNDE

Ancak aynı gece bir gizli toplantının yapıldığı ileri sürüldü. İddiaya göre bu kez görüşme Adnan Beker’in evinde yapıldı. Beker’in evine gelip gece yarısına kadar görüşme yaptığı kişi ise geçen haftalarda Mansur Yavaş ile gizlice bir araya gelen eski ABB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık. 
İkilinin ne konuştuğu bilinmiyor.

NE GÖRÜŞÜYORLAR?

Ankara’da konuşulan bu toplantılarla ilgili ayrıntılı bilgilerin öğrenilmesi ise kafaları karıştıran bir başka konu. Mansur Yavaş’ın ve AKP’li yetkililerin attıkları her adımdan haberdar olan birilerinin olması ise dikkat çekici. Bilgilerin kimlerle, ne için paylaşıldığı bilinmezken, kulislerde merak edilen soru ise yapılan toplantıların amacının ne olduğu. 
Kulislerde konuşulan toplantılara dikkat çeken bazı siyasetçiler bu görüşmelerin neden şirketlerde, gizli görüşme alanlarında ve evlerde yapıldığını merak ediyor. 
Toplantılarda AKP’li bir başkan, CHP’li bir Belediye Başkanı, bir zamanlar Melih Gökçek’in yakın çalışma arkadaşı olan İyi Partili Grup Başkanvekili ve özünde MHP’li olan CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının bulunması, kafaları karıştıran en dikkat çekici soru.
Bakalım toplantının ayrıntıları ne zaman ortaya çıkacak? 
Ya da çıkacak mı?