Ankara’dan ‘ateşkes’ açıklaması: Kalıcı çözüm olmaz!

featured

Son dakika haberi… Dışişleri Bakanlığı: İnsani gerekçelerle esirlerin ve cenazelerin değişimi amacıyla ilan edildiği belirtilen ateşkes önemli bir ilk adım olmakla birlikte kalıcı çözümün yerine geçmeyecektir.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Moskova’da varılan Azerbaycan-Ermenistan arasındaki ateşkes anlaşmasıyla ilgili açıklama geldi.

Açıklamada, “27 Eylül 2020 tarihinde başlayan silahlı çatışmalarda Azerbaycan yaklaşık 30 yıldır işgal altında olan topraklarını kendi imkanları ve özgüveniyle geri alabileceğini Ermenistan ve tüm dünyaya göstermiştir. Bu süreçte, tüm dünyadan insani saiklerle ateşkes talepleri gelmiştir. Azerbaycan da son kez Ermenistan’a işgal ettiği topraklardan çekilmesi için bir fırsat vermiştir.

İnsani gerekçelerle esirlerin ve cenazelerin değişimi amacıyla ilan edildiği belirtilen ateşkes önemli bir ilk adım olmakla birlikte kalıcı çözümün yerine geçmeyecektir. Türkiye başından beri ancak Azerbaycan’ın evet diyeceği çözümleri destekleyeceğini vurgulamıştır. Bu anlayışla sahada ve masada Can Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir” denildi.

Ankara’dan ‘ateşkes’ açıklaması: Kalıcı çözüm olmaz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Ateşkes süresiz böyle olunca iş bitmiş demektir! Yazık oldu! Ankaradan tepki falan yok uyutmayın milleti zaten medya önce halkı uyuttu şimdi sizmi? Ateşkeste süre verirsin birftada mesela cenazeler ve esir değişiöi olacak dersin nerde hu ucu açık bu kadar ağtalmıyız!

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Kır ata yakışır’ bunlar, Yiğit giyer demir donlar! Ak gövdeden ala (kızıl) kanlar, Akar şorlayı şorlayı…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!