Arınç’dan başsavcıya tehdit

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in FETÖ'den beraat etmesiyle ilgili, 'Bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum' ifadelerini kullandı. Arınç, başsavcıya hitaben 'Açıklamalarınız her haliyle yanlıştır' dedi ve yargıya güvenin bu yüzden düştüğünü iddia etti.

Arınç’dan başsavcıya tehdit

Twitter hesabında açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, damadı Ekrem Yeter’in yargılanmasına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın “Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Biz onu istinafa götürdük, kararın bozulacağını düşünüyorum. Dosyada ciddi deliller vardı” sözlerine yanıt verdi.

‘YARGILAMA SÜRECİNİ ETKİLEYEBİLİR’

Açıklamanın “haysiyet cellatlarına malzeme verdiğini” öne süren Arınç, “Siz yargıyı ve adaleti temsil ediyorsunuz. Adli konu üzerinde isim ve olay zikrederek sübjektif görüş beyan edemezsiniz” dedi.

İki buçuk yıl süren davanın usul ve yasaya uygun devam ettiğini ve halen kesinleşmemiş bir yargı kararı olduğunu kaydeden Arınç, açıklamaların yargılama sürecini etkilemeye yönelik olarak değerlendirilebileceğini iddia etti.

Arınç, adeta başsavcıyı tehdit edercesine “Bu sözleriniz sebebiyle gerek Bakanlığın gerekse Hakimler Savcılar Kurulu’nun gereli incelemeyi yapacağına inanıyorum.” dedi.