‘Asgari ücrete ikinci kez zam yapılacak mı?’ AKP sözcüsünden açıklama

Üst üste gelen zamlar sonrası asgari ücrete yapılan zam eridi. Vatandaşların 'Asgari ücrete ikinci kez zam yapılacak mı?' sorusunu sormaya başladı. AKP'nin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Ömer Çelik, 'Uzun zamandır üzerinde çalışılan konu. Cumhur İttifakı olarak açıkladık zaten. Olgunlaştığı zaman açıklanacak' sözlerine yer verdi.

featured

Ekonomideki gelişmeler ve alım gücünün düşmesinin ardından son günlerde asgari ücrete yeni zam yapılacağı iddiaları gündemde yerini koruyordu. Geçtiğimiz günlerde AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, yeni bir zammın sinyalini vermiş ve yıl içerisinde iki kere zam yapılabileceği söylemini ortaya atmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise konuya ilişkin “Asgari ücret aralık ayında belirlenir. Tabii olağanüstü şartlar olursa bu şartlara bakarak değerlendirilir” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücrette ara zamla ilgili konuştu.

Konunun gündemlerinde olduğunu ve uygun koşullarda açıklanacağını söyleyen Çelik, “Bu tip çalışmalar hangi takvimle, zeminle gerçekleşir ilgili bakanlığın yapacağı açıklama. Prensip olarak şunu söyleyeyim çeşitli çalışan kesimlerin, emeklilerimizin korunması, kollanmasıyla ilgili stratejilerin geliştirilmesi gündemimizdedir. Uygun koşullar oluştuğu zaman bunları biz de açıklarız. Şundan herkes emin olsun çalışan kesim ve emeklilerimizin hayat koşullarıyla ilgili kapsamlı değerlendirme yapıyoruz.” dedi.

‘ÜZERİNDE ÇALIŞILAN BİR KONU’

Öte yandan Çelik, “Uzun zamandır üzerinde çalışılan konu. Cumhur İttifakı olarak açıkladık zaten. Olgunlaştığı zaman açıklanacak. Kamuoyuna Cumhur ittifakına ortak irade olarak sunuldu. MYK’da bu ve benzeri konularda değerlendirme yaptılar. Ortaya koyulan sorulara cevaplar arkadaşlarımız tarafından olgunlaştırıldı.” ifadelerini de açıklamalarına ekledi.

‘ORANTISIZ GÜÇ KABUL EDİLEMEZ’

Ömer Çelik, Adana’da Furkan Vakfı adı altında eylem yapanlara yapılan polis müdahalesine yönelik, “Orantısız güç kabul edilemez.” açıklamasını yaptı. Çelik, “Mücadelesini takdir ettiğimiz polislerin içerisinde orantısız güç yapan polisler asla kabul edilemez.” dedi.

Çelik, dün görüntülerin sosyal medyaya yansıdığı Adana’daki polis şiddetine ilişkin olarak, “Provokasyonları görüyoruz. Haftada neredeyse 1 gün sokakların sistematik şekilde karıştırılmaya çalışıldığını biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin 28 Şubat hatırlatmasına da yanıt veren Çelik, “28 Şubat yeniden canlanıyormuş gibisinden açıklamalar var. Bunların hepsi sadece ve sadece hezeyandır. 28 Şubat uygulamalarını ortadan kaldıran uygulamalara en büyük desteği biz verdik.” yanıtını verdi.

‘Asgari ücrete ikinci kez zam yapılacak mı?’ AKP sözcüsünden açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!