‘Atatürk düşmanı çapulcunun sahne alması İzmit’i rahatsız etti’

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'e tepki gösteren MHP Kocaeli İl Başkanı, 'Devlet düşmanı birisinin İzmit’te gözümüzün içine baka baka sahneye çıkarılması samimi değildir. Türkiye’de sanatçı mı bitmiştir?' dedi

‘Atatürk düşmanı çapulcunun sahne alması İzmit’i rahatsız etti’

İzmit Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy’un sosyal medya paylaşımlarına tepkiler sürüyor.  MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediyesini eleştirerek, “Atatürk düşmanı bir çapulcunun sahne alması kent kamuoyunu rahatsız etmiştir.” dedi. Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in açıklamalarını eleştirerek şunları söyledi:

“Özür dilenecek yerde mağdur edebiyatı yapılması kabul edilemez. İzmit belediyesi tarafından bu skandal karşısında pişkince tavır alındı. Köşeye sıkışan Belediye başkanı bugün neredeyse etkinliği inkar edecektir.  Fatma hanımın kenti germeye hakkı yoktur. Hemen milliyetçiliği bir kalkan olarak devreye soktular. Biz Fatma hanıma hiçbir şey demeyelim mi? Kendisinin istediği bu mudur? İzmit belediyesinin faaliyetlerinin izlenmesi mecburidir. En azından özür dilemesi gerekenlerin üste çıkmak çabası beyhudedir”
. Ünlü suç duyurusunda bulunulup bulunulmayacağı yönündeki soruya ise, “Değerlendirme yapılacak o değerlendirme sonucunda suç duyurusunda bulunup bulunmayacağımız netleşecek” yanıtını verdi.

HERKES GÖREVİNİ YAPSIN

Bugün Kocaeli internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Aydın Ünlü basın açıklamasını şu sözlerle tamamladı:
“Fatma Hanımın ağacın dalı twitini yorumlamadık. O seviyelere inmedik. Devlet düşmanı birisinin İzmit’te gözümüzün içine baka baka sahneye çıkarılması samimi değildir. Bu bilinçli yapılan bir organizasyondur. Kimse devletin aklıyla alay etmesin. Bizle de dalga geçmesin. Türkiye’de sanatçı mı bitmiştir? Herkes haddini bilmeli. CHP’nin önde gelenleri belediye başkanını uyarmalı. Fatma hanımla değil ama zihniyetle ilgili problemlerimiz var. Yapılan her şeyin altında kalırlar. Herkes görevini yapsın. Gitsin İzmit esnafının sorunlarıyla ilgilensin ama devletimizin kırmızı çizgilerine dikkat etsin”

DJ Kardelen Başak, hadi bunları da yalanla

‘Atatürk komik yanmıyor mu’ diyerek gülen şarkıcıyı belediye sahnesine kim çıkardı?