Atatürk’lü kutlamaya Zaman manşeti hatırlatıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na partisinin 96'ncı yıldönümünde Zaman gazetesinin manşeti hatırlatıldı.

Atatürk’lü kutlamaya Zaman manşeti hatırlatıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 96’ncı kuruluş yıldönümünü kutlamak için sosyal medya hesaplarından bir video paylaştı. Videoda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün katıldığı son CHP kurultay konuşmasından sözler yer aldı. Atatürk’ün “Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerimizin değişmez andıdır” sözünün hatırlatıldığı videoda “Bize düşen mirasına sahip çıkmaktı, öyle yaptık. Ulusal hizmet yolunda hep çalıştık, hep çalışacağız” ifadeleri kullanıldı. Videonun devamında da Kılıçdaroğlu’nun halkla buluşmasından karelere yer verildi.

Beğeni alan videoya tepkiler de vardı. Bu tepkilerin en dikkat çekeni ise, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Zaman gazetesine verdiği röportaj sonrası gazetenin attığı manşetin paylaşılmasıydı.

AKP’Yİ 1930’LU YILLARIN TEK PARTİ DÖNEMİNE BENZETMİŞTİ

Zaman gazetesi 18 Mayıs 2015 tarihinde attığı manşette, “Örtülü bir sıkıyönetim uygulandığını söyleyen Kılıçdaroğlu: Türkiye 1930’lu yılların tek parti döneminden daha kötü” ifadeleri yer almıştı. Haberin spotunda da şu ifadelere yer verilmişti:

“Kılıçdaroğlu, hükümetin uygulamalarını 1930’ların tek parti dönemine benzetti. AKP’nin iktidarı kaybetme korkusuyla örtülü sıkıyönetim uygulandığını söyledi. Tarafsız medyayı susturma planı yaptığını, imkân bulsa muhalefeti tamamen susturacağını belirtti.”

Bu manşeti paylaşan sosyal medya kullanıcıları: “Ortamlarda hava yaparsın ama fettöş gazetesine verdiğin beyanatı unutmayız!” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu 20 Haziran 2014 tarihinde de “Biz 1930’ların CHP’si değiliz, bizi onla karıştırmayın, yeni şeyler söylüyoruz” demiş, CHP tabanından büyük tepki toplamıştı.

Kılıdaroğlu, 6 Ok’un da güncelleneceğini belirtmişti.

 

kılıçdaroğlu

zaman