Avustralya’daki gurbetçilerden Mehmetçik’e destek

featured

Mehmetçiklerin Barış Pınarı Harekatı’nı zaferle sonuçlandırması için Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren camilerde dualar okundu.

Avustralya’da Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde faaliyet gösteren camilerin yanı sıra Türklere ait camilerde Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlandırılması için dua edildi.

Türkiye’nin, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlattığı harekatın başarıya ulaşması için Sidney ve Melbourne kentleri başta olmak üzere ülke genelindeki Türklere ait camilerde çeşitli programlar düzenlendi.

MANEVİ DESTEK

Melbourne’da bulunan Keysborough Camisi’ndeki programa katılan Melbourne Başkonsolosluğu İdari ve Sosyal İşler Ataşesi Prof. Dr. Nuh Arslantaş yaptığı açıklamada, harekata katılan tüm Mehmetçiklerin başarısı için dua ettiklerini söyledi.

Mehmetçik’in büyük bir operasyona başladığını belirten Arslantaş, “Biz de bu amaçla ordumuza manevi destek sağlamak, dualar göndermek amacıyla Avustralya’daki bütün camilerimizde Fetih Suresi okuduk.” ifadelerini kullandı.

GURBETÇİLERDEN ANLAMLI DESTEK

Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiklere tam destek verdiğini ifade eden Özkan Şimşek, “Allah’ım başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere ona uzun ömür versin, askerlerimize taş değdirmesin, muvaffak eylesin.” diye konuştu.

Mehmetçiklerin şehit vermeden harekatı tamamlaması için dua ettiğini belirten Mustafa Emre de “İnşallah en kısa zamanda başarıya ulaşırız, sağ salim hiçbir şehit vermeden.” dedi.

TSK’nin başlattığı harekatı yalan haberlerle karalamak isteyenlerin başarılı olamayacağına işaret eden Enver Elevli, “Kurban olduğum Allah’ım onların yardımcısı olur, şehidimiz olmaz. Şehidimiz olursa Allah rahmet etsin, yaralımız olursa Cenab-ı Allah acil şifa versin. Ben şahsen, vatanımın, milletimin, ordumun yanındayım.” ifadelerini kullandı.

Avustralya’daki gurbetçilerden Mehmetçik’e destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!