Ayda'nın babasından eleştirilere yanıt: Bırakın acımızı yaşayalım

İzmir depreminden 91 saat sonra enkaz altından çıkarılan 3 yaşındaki Ayda'nın babası, Ayda taburcu edilirken çekilen çıplak ayaklı fotoğrafın eleştirilmesine yanıt vermek zorunda bırakıldı. Depremde eşini kaybeden baba Uğur Gezgin, "Bırakın acımızı yaşayalım. Ayakları yara içindeyken çorap giydiremezdim. Kızıma ilk defa bakmıyorum, bu çocuğu ben büyüttüm" dedi.

Ayda'nın babasından eleştirilere yanıt: Bırakın acımızı yaşayalım

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde 91 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nden önceki gün taburcu edildi.

Bayraklı’da çöken Rızabey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in, taburcu edilirken çekilen çıplak ayaklı fotoğrafı tepki çekti. Kızını ayakları çıplak, üzerine bir mont örterek kucağında taşıyan baba Uğur Gezgin, tepkiler nedenyle açıklama yapmak zorunda bırakıldı.

Depremde eşi Fidan Gezgin'i kaybeden Uğur Gezgin, "Bırakın acımızı yaşayalım. Ayda'nın ayakları yara içindeyken çorap giydiremezdim. Kızıma ilk defa bakmıyorum" dedi.

Baba ve kızının fotoğrafını birçok kişi, 'Ambulansa bindirirken birbirini ezenler', 'Çok ağladım diyenler', 'reklamcı köfteciler nerede' notuyla paylaştı.

Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz'a konuşan baba Uğur Gezgin ise taburcu edilme anını gösteren o fotoğraflara yapılan bazı yorumlara tepki gösterdi:

AYAKLARI YARA İÇİNDEYDİ, KIZIMA İLK DEFA BAKMIYORUM

Milliyet’e konuşan baba Uğur Gezgin ise taburcu edilme anını gösteren o fotoğraflara yapılan bazı yorumlara tepki gösterdi:

"Bırakın acımızı yaşayalım. O hastaneye girdiğimde de tektim, kızım taburcu olup çıktığımda da. O gün o hastaneye girdiğimde yanımda olan dostlarım taburcu olduğunda da yanımdaydı. Kapının önünde bizi bekliyorlardı. Hastaneden çıkıp arabaya yürüdüğümüz mesafede kısa bir mesafeydi. Evet Ayda’nın ayaklarında çorap yoktu. Ayakları yara içindeyken çorap giydiremezdim. Kızım 5 gün enkaz altında kaldı. Günlerce banyo yapmadı. Eve getirip banyosunu yaptırdım, ayaklarını kremledim. Kızıma ilk defa bakmıyorum, bu çocuğu ben büyüttüm.”