Azerbaycan’a destek vermek ‘yangına koşmak’mış! Halk TV’nin ekran yüzünden tepki çekecek açıklamalar…

Geçmişte FETÖ kumpasları ve açılım sürecini savunan yorumlarıyla bilinen Halk TV’nin ekran yüzü Levent Gültekin, Karabağ’daki cephe hattına ilişkin Türkiye’nin tavrı hakkında tepki çekecek açıklamalar yaptı. Gültekin, “Dünyanın neresinde bir kriz/yangın varsa iktidar eline benzin alıp o yangına koşmayı aktif dış politika zannediyor.“ ifadelerini kullandı.

Azerbaycan’a destek vermek ‘yangına koşmak’mış! Halk TV’nin ekran yüzünden tepki çekecek açıklamalar…

VERYANSIN TV

Geçmişte FETÖ kumpasları ve açılım sürecinin savunuculuğunu yapan gazeteci Levent Gültekin bir kez daha tepki çekecek yorumlarıyla gündemde.

Son seçimlerde Cumhurbaşkanlığına aday olan, Halk TV’nin ekran yüzü Gültekin, Ermenistan’ın saldırılarına karşı Azerbaycan’ı destekleyen Türkiye’nin politikasını “yangına koşmak” olarak nitelendirdi.

Gültekin sosyal medya hesabı twitterdan yaptığı paylaşımda “Dünyanın neresinde bir kriz/yangın varsa iktidar eline benzin alıp o yangına koşmayı aktif dış politika zannediyor. Suriye, Libya, Akdeniz şimdi de Azerbeycan... Üstelik hepsinde de ülke ciddi yara aldı.” ifadelerini kullandı. 

Gültekin yine twitter hesabından yaptığı paylaşımda “'Kardeş Azerbaycan' diye bir türküdür dolaşıyor ortalıkta. Azerbaycan niye bizim kardeşimiz diye kendinize sordunuz mu? 'Onlar da Türk' diyorsunuz muhtemelen. Peki ne demek Türk?” ifadeleriyle de sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Gültekin'in geçmişte yaptığı paylaşımlar şu şekilde: