Babacan’dan sonra bir çıkış da Davutoğlu’nun partisinden

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Cuma İçten, seçimlere parti olarak gireceklerini açıklayan ilk partinin Gelecek Partisi olduğunu söyledi.

featured

Ali Babacan, dün yaptığı açıklamada Deva Partisi olarak seçimlere kendi partileriyle gireceklerini duyurmuştu.

Babacan “Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun” demişti.

Babacan, gazetecilerin altılı masanın geleceğiyle ilgili sorusuna “Biz altılı masada bugüne kadar vermiş olduğumuz bütün sözlerin arkasındayız. Ortak çalıştığımız konularda, her türlü katkıyı vermeye de devam edeceğiz. O masada yer alan her partiyle iş birliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda da güçlü bir iradeye sahibiz” ifadelerini kullandı.

Babacan’ın çıkışının ne anlama geldiği, altılı masanın dağılıp dağılmadığı tartışılırken bir açıklama da Ahmet Davutoğlu‘nun Gelecek Partisi’nden geldi.

Gelecek Partisi Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’den de dikkat çeken bir çıkış geldi. İçten sosyal medya hesabı Twitter’dan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun seçime yönelik sözlerinin yer aldığı bir videoyu paylaşarak seçimlere parti olarak gireceklerini açıklayan ilk partinin kendi partileri olduğunu söyledi.

İçten’in “Gelecek Partisi aylar öncesinde ilk seçimlere tek başına parti logosu ile gireceğini açıklayan ilk partidir” notuyla paylaştığı videoda, Davutoğlu, “Şu çınar yaprağı Türk siyasetinde kalıcı olacaktır ve kendi çınar yaprağı logomuzla seçime gireriz. Gelecek Partisi ilk seçimine kendi kimliğiyle girer” ifadelerini kullanıyor.

Babacan’dan sonra bir çıkış da Davutoğlu’nun partisinden

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    en güzeli alacagınız oy %0,0001 haydi hayırlısı olsun

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!