Babacan’dan yeni adaylık açıklaması: Çok riskli…

Adaylık konusunda dikkat çeken mesajlar vermeye başlayan Ali Babacan, altılı masanın aday konusunda acele etmemesi gerektiğini söyledi.

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘ın altılı masadan ortak bir aday çıkarılmadığı takdirde kendisinin aday olacağını ilan etmesi, altılı masa etrafında dönen aday tartışmasını alevlendirmişti. Babacan’ın bu sözlerin ardından da Twitter hesabından “Bu konuda mütevazı olmayacağım: Şu andaki krizi bizden başka çözecek kimse yok” diye yazması dikkat çekmişti.

Ali Babacan’dan yeni açıklamalar geldi…

Cumhuriyet’ten Jale Özgentürk’e açıklamalarda bulunan Babacan, aday belirlemede acele edilmemesi gerektiğini söyledi.

Babacan, gerekçelerini de şöyle sıraladı:

“Kamuoyunda merak var. Hükümet tarafından baskı var, hadi açıklayın diye. Ama kendi aramızda tüm partiler bu konuda rahatız. Acele etmenin faydalı olmayacağını düşünüyoruz. Bugün hemen konuşmamız gereken bir konu olmadığı konusunda tutarlıyız. Öbür türlü çok riskli olur. Mesela Vatikan’daki gibi şimdi kapansak beyaz duman çıkana kadar çalışsak, bir ortak aday belirlesek, ben endişeliyim. Çünkü temel politikalarda ortak söylem oluşmadıktan sonra ortak aday belirlemek risk. Cumhurbaşkanı adayı belirlendiği anda ona her şeyi soracaklar. Projektörler altı partiden adaya dönecek. O aday hangi soruya, nasıl cevap verecek. ‘Ben bilmem altı parti bilir’ mi diyecek yoksa kendi dağarcığıyla mı cevap verecek.”

Babacan’dan yeni adaylık açıklaması: Çok riskli…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Bu altılı, artılı masadan hiç bir şey olmaz. Gerçekten Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı Atatürkçü bir partinin güçlü bir şekilde göstereceği kendini kanıtlamış, adam gibi adam bir cumhurbaşkanı adayı bu nanemolla ittifaklardan, masalardan ülkeyi kurtarabilecek yola sokabilir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!