Bahçeli’den Erdoğan’ın ‘son seçimim’ sözlerine yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda, 1295 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Bahçeli, buradaki konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın, yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" diye seslendi.

featured

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı başladı.

Omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme yaşayan MHP lideri, kurultayın yapılacağı salona kolu sargılı geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın açılış konuşmasının ardından, Divan Başkanlığına delegelerin önerisi üzerine Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya oy birliği ile seçildi. Divan başkanlığının oluşmasının ardından kurultay çalışmalarına başladı.

Kurultaya, AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, İYİ Parti Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ile bazı siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri katıldı.

‘BALYA BALYA PARA SAYAN CHP YÖNETİMİ…’

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yaptığı konuşmada, “Balya balya para sayan CHP yönetimi, ‘DEM’lenip PKK ile kent ittifakı maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir” ifadesini kullandı.

“Her türlü ayrımcılık, bölücülük, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ayaklarımızın yedi kat altındadır.” diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Türkiye’nin bir Kürt sorunu yoktur, buna mukabil çok tehlikeli bölücülük ve terör sorunu vardır” dedi. Bahçeli, “Bölücü terör sorunu, yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir” şeklinde konuştu.

‘AYRILAMAZSIN’

Buradaki konuşmasında CHP’ye yüklenen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen günlerde yaptığı “Bu benim son seçimim” sözlerine de yanıt verdi.

Bahçeli, şöyle konuştu:

“Geçenlerde basından öğrendiğim kadarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah olarak kabul edilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyorum; ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.”

DEVLET BAHÇELİ 11. KEZ GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Kurultayda, partinin kayıtlı üst kurul delegeleri, kurulan 15 sandıkta genel başkanlık seçimi için oy kullandı.

Oy sayımının tamamlanmasının ardından Divan Başkanı Mevlüt Karakaya, oylamaya 1295 delegenin katıldığını belirterek, Bahçeli’nin tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildiğini duyurdu.

Kurultay’da tek aday gösterilen Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, 11. kez genel başkan seçilmiş oldu.

Kurultay, diğer parti organlarının seçimiyle devam edecek. Delegeler, 75 asil 25 yedekten oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile 9 asil 5 yedekten oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) belirleyecek.

 

Bahçeli’den Erdoğan’ın ‘son seçimim’ sözlerine yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. bahçeli gün geçtikçe gerçek yüzünü daha net ortaya çıkarıyor.buna Türklüğü savunuyor diye oy atanlar hala chp Atatürkün partisi diye oy atanlar akpye ümmetin ldieri diye oy atanlar aynı zeka seviyesine sahip.ülke çürümüş.

  2. 17 Mart 2024, 17:13

    kasedin mi var anlamadik ki

  3. Bu Ahmet Türk ü cezaevinden niçin çıkardı. Hasta olduğu için değil mi? Peki neden hala yaşıyor. Orgeneral Çetin Doğan i neden çıkarmıyor mesela. Neyin hesabı bu neye hazırlık.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!